پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   105302  | تاریخ خبر : 1398/04/21  | ساعت : 12:37

یادداشت/

تهدید جان شهروندان تبریزی با تداوم بی تدبیری ها


نصر: تبریز به عنوان شهری در حال توسعه و مملو از پروژه های عمرانی خرد و کلان، روزانه شاهد بی تدبیری در محوطه ساخت و ساز است که ممکن است هر لحظه خسارت جانی و مالی به همراه داشته باشد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

ممکن است بارها شاهد این صحنه باشید که در محوطه ساخت ساز جرثقیل های بارهای سنگینی را از هوا بدون رعایت شرایط ایمنی از این سوی خیابان به آن سوی خیابان یا از روی پیاده روها رد کنند و قطعا لحظه مکث کرده اید که اگر زیر آن رد شوم شاید سقوط کند یا نکند روی ماشین های در حال حرکت یا پارک کرده بی افتد.

اجرای عملیات ساختمانی سال هاست که در بسیاری از محوطه های ساخت ساز به این نحو انجام می شود و متاسفانه پیمانکار به فکر خسارت جانی و مالی محتمل است و نه صاحب پروژه و به این امید هستند که هیچ مشکلی پیش نمی اید و این گارگران هستند که باید احتیاط را رعایت کنند.

شاید عابر پیاده ای که شاهد حمل بار توسط جرثقیل از هوا است ،کنار بکشد یا چند دقیقه خودرو ها را متوقف کند تا بار به مقصد خود برسد!

تا چه زمانی تمهیدات لازم و رعایت ایمنی در هنگام انجام پروژه های عمرانی به عنوان هزینه اضافی تلقی خواهد شد و یا برای سرعت بخشیدن به کار بارهای سنگین تر از حد مجاز جرثقیل از این به آن سو آویزان خواهد شد.

اگر پیمان کار و صاحب پروژه برای سهولت و کاهش هزینه در پروژه عمرانی از رعایت نکات ایمنی اجتناب می کند، ارگان یا نهاد نظارتی مربوطه نقش بازرسی و اعمال قانون را به دوش دارد ، اما متاسفانه تا خسارت مالی و حتی جانی بر اثر بی تدبیری به بار نمی آید هیچ صدایی از این مجموعه ها به گوش نمی رسد.

تبریز به عنوان شهری در حال توسعه و مملو از پروژه های عمرانی خرد و کلان، روزانه شاهد حمل میل گردها توسط وانت ها، محوطه های ساختمانی غیر ایمن، پیاده روهایی که به دلیل خطر ساختمانی مسدود شده، حمل بار از هوا توسط جرثقیل و... است اما هیچ نظارتی بر نحوه اجرای این پروژه ها وجود ندارد.

 

گلناز پورنامی

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است