پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   105271  | تاریخ خبر : 1398/04/20  | ساعت : 13:41

نماینده مردم شبستر در مجلس:

خلاء قانون در برخورد با تولید ارز دیجیتال/ بیت کوینِ غیرقانونی مساوی با حراج ثروت ملی


نصر: نماینده مردم شبستر در مجلس گفت: مسئولین به جای به تاخیرانداختن رسیدگی و اعلام جرم علیه ارز دیجیتال سازو کارهای مناسب را با قید فوریت فراهم کنند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، معصومه آقاپور عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با اشاره به رواج  تولید بیت کوین(ارزدیجیتال) در کشور اظهار داشت: موضوع استفاده از ارز دیجیتال در دستور کار کمیسیون اقتصادی مجلس قرار گرفته است.

وی گفت: در حال حاضر درباره این موضوع دچار خلاءقانونی هستیم، باید مرجعی وجود داشته باشد تا عهده دار نظارت بر روند اجرای تولید ارز دیجیتال در کشور باشد علاوه برآن بتوان از این فناوری به صورت قانونی استفاده کرد.

نماینده مردم شبستر خاطرنشان کرد: ارز دیجیتال به عنوان بخشی از تجارت بین‌الملل، یک فرصت برای اقتصاد کشور محسوب می‌شود. نمی توانیم از فناوری روز دنیا عقب بمانیم ولی باید سازو کار مناسب راهم در اختیار داشته باشیم.

وی تصریح کرد: نحوه اجرا و استخراج ارز دیجیتال به گونه ای است که نیاز به استفاده از برق فراوان دارد، از طرفی حامل های انرژی در ایران با قیمت واقعی عرضه نمی شود به طور مثال قیمت هرکیلو وات برق در کشورهمسایه ترکیه، در حدود۱۱سنت است در حالی که این رقم در ایران به نیم سنت می رسد. بنابراین این را می طلبد که نرخ برق مشخصی با شرایط خاص و با نظارت وزارت نیرو، بانک مرکزی و قوه قضاییه اعلام شود تا از حراج ثروت ملی توسط دلالان تولید ارز دیجیتال جلوگیری شده و سازوکاری درباره قیمت ها تعیین شود.

آقاپور یادآور شد: ارز دیجیتال یک منبع محدود است و تعداد محدود و مشخصی در دنیا تولید می‌شود باید از این فرصت در جهت بهبود وضعیت اقتصادی کشور استفاده کنیم. هم اکنون با خلاءقانون و برخی مشکلات دیگر در این حوزه روبه‌رو هستیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بیان داشت: مسئولین به جای به تاخیرانداختن رسیدگی و اعلام جرم علیه ارز دیجیتال سازو کارهای مناسب را با قید فوریت فراهم کنند. ماجرای مربوط به تولید ارز دیجیتال چند هفته ای است که در میان رسانه ها به عنوان سوژه داغی مطرح شده و فعلا مجلس نیز در تعطیلی به سر میبرد ولی با آغاز جلسات مجلس، موضوع ارز دیجیتال در اولویت کاری مجلس قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است