پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   105241  | تاریخ خبر : 1398/04/19  | ساعت : 21:35

فعال صنفی انجمن پرستاران در گفت و گو با نصر//

دولت زیر بار اجرای قانون تعرفه خدمات پرستاری نمی رود/ پیگیر حقوق پرستاران خواهم بود


نصر: یک کارشناس پرستاری و فعال صنفی انجمن پرستاران در آذربایجان شرقی  گفت: متاسفانه چون پرستاران به لحاظ مالی وابسته به پزشکان هستند، جامعه نظام پزشکی به صورت دلبخواهانه با پرستاران رفتار می کنند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش سرویس اجتماعی نصر، "عبدلله حسن زاده" در گفت و گو با خبرنگار نصر به مشکلات عدیده پرستاران اشاره کرد و اظهار کرد: عدم اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری، عدم اجرای صحیح قانون ارتقاء و بهره وری، عدم پرداخت معوقات و اضافه کاری پرستاران، عدم اجرای قانون مشاغل سخت و زیان آور، ناحقی در حق پرستاران، نبود امنیت شغلی، عدم استخدام دولتی و رشد قارچ گونه شرکت های قراردادی، عدم تطبیق پرستاران با تخت های بستری از جمله مشکلات صنف پرستاران محسوب می شود.

عدم اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری

فعال صنفی انجمن پرستاران گفت: کتاب کالیفرنیا که تمامی ضرایب خدماتی پرستاری و پزشکی ریز به ریز در آن آمده است حتی در افغانستان، عراق و جهان سومی که از ایران عقب تر هستند اجرا می شود اما ایران تنها کشوری است که این کتاب را تحریف کرده است و دلیل آن نظام سلامت است.

وی با بیان اینکه نظام سلامت نزدیک به دو سال است که شکست خورده است، خاطرنشان کرد و گفت: به دلیل نبود بودجه کافی در نظام سلامت، این طرح هر ماه شامل تعداد بسیار محدودی از بیماران می شود و شایدهم به دلیل نبود نظارت های صحیح، همین تعداد محدود بیماران نیز از طرح نظام سلامت بهزه مند نشوند.

حسن زاده گفت: متاسفانه درسیستم یکپارچه تمام عملکردهای پرستاران در بیمارستان ها به نام پزشکان ثبت می شود اما اگر قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری اجرا شود،  این هزینه ها مستقیم به جیب پرستار می رود. اما در حال حاضر این مبلغ ابتدا به حساب پزشکان رفته و پزشکان مبلغ دلبخواهی خودشان را به پرستاران می دهند.

وی تاکید کرد: 16 سال است که قانون تعرفه خدمات پرستاری مصوب شده است و 12 سال است که به دولت جهت اجراء قانون ارجاع داده شده است اما دولت زیر بار اجرای قانون تعرفه خدمات پرستاری نمی رود. با اجرایی شدن قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری بخشی از مشکلات پرستاران حل شده و عدالت در پرداخت ها را نیز به دنبال خواهد داشت بنابراین نیاز است شورای عالی بیمه هر چه سریع تر آن را تعیین تکلیف کند.

متأسفانه دولت زیر بار اجرای آن نرفته زیرا این تعرفه در ابتدا باید در شورای عالی بیمه و بعد در هیئت دولت تصویب شود اما متأسفانه تا کنون هیچ یک زیر بار اجرای این قانون نرفته اند و ظلمی است که در حق جامعه پرستاری شده است.

مسئول کمسیون آموزشی انجمن علمی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز با بیان اینکه حتی کارانه ها با مبلغ بسیار ناچیز با تاخیر پرداخت می شوند، افزود: بیمارستان های ما به دلیل خدماتی بودن یک مرکز درآمدزا حسوب می شوند، به کادرهای این مرکز کارانه تعریف کرده اند. این کارانه نزدیک 7 سال است که در یک تعرفه باقی مانده است. پرستاری که 7 سال پیش کارانه را با مبلغی قریب به 500 هزارتومان دریافت می کرد، در حال حاضر باوجود تمام مشکلات اقتصادی نیز همان مبلغ کارانه باقی مانده است. در حالی که هزینه ای که از بیمار گرفته می شود، سه برابر شده است.

عدم اجرای صحیح قانون ارتقاء و بهره وری

حسن زاده تصریح کرد: در قانون ارتقاء بهره وری آمده است که اگر پرستار خانمی فرزند زیر 2 سال داشته باشد، نباید شیفت شب بماند و در پاس شیر می تواند نیم ساعت دیر به محل کار آمده و یا نیم ساعت زودتر محل کارخود را ترک کند؛ این در حالی است که در برخی بیمارستان ها قانون ارتقاء بهره وری به درستی اجرا نمی شود

 

عدم پرداخت معوقات و اضافه کاری پرستاران

این کارشناس پرستاری گفت: اضافه کاری پرستاران به منظور نیاز فوری و ضروری به لحاظ مالی است و لزوما تمامی اضافه کار ها به دلیل نیاز هرچه سریعتر باید پرداخت شود اما این در حالی است که کمترین معوقه پرستاران نزدیک به یک سال است. بی تردید اضافه کاری ها باید به روز باشند.

ناحقی در حق پرستاران

حسن زاده تصریح کرد: اگر پرستاری بخواهد در یک جامعه متمدن به احقاق خود دست یابد، یا باید از مسئول مربوطه پیگیر حق خود باشد یا تجمع کند؛ این در حالی است که قشر پرستار هیچ وقت از مسئول مربوطه جوابی نگرفته است و هر موقع تحسن و تجمع کرده اند مارک به خطرانداختن جان بیمار  را به پیشانی شان چسبانده اند.

 

عدم اجرای قانون مشاغل سخت و زیان آور

فعال صنفی انجمن پرستاران با بیان اینکه اغلب قصور بیمه ها گردن پرستاران را می گیرد و بیمه ها در حال ورشکستگی هستند، اذعان کرد: پرستارانی که در بخش های ویژه مثل روان، سوختگی، مسمومیت، ICU، CCU و... کار می کنند بیمه آن ها با محاسبه مشاغل سخت پرداخت می شود و دولت موظف است این پرستاران را با سابقه 20 سال بازنشسته کند ولی متاسفانه در سیستم درمانی ما به دلیل کمبود کادر پرستار در بیمارستان ها، بالای صدها نفر باسابقه 30 سال همچنان مشغول فعالیت هستند.

وی ادامه داد: اوضاع جامعه پرستاری در کشور ما کمی گیج‌کننده و متناقض است از یک سو هم بشدت از کمبود پرستار رنج می‌بریم و هم پرستار بیکار داریم.

پرستاران شرکتی هیچ وقت امنیت شغلی نخواهند داشت

حسن زاده اظهار کرد: متاسفانه سازمان برنامه و بودجه به دلیل مشکلات اقتصادی کشور نمی توانند حکم استخدام پرستاران را صادر کنند و پرستاران به صورت شرکتی مشغول کار می شوند. شرکت های خصوصی که پرستاران را جذب می کنند و پرستارانی که مجبورهستند به صورت شرکتی کار کنند، حتی اگر واریزی دوبرابری نسبت به استخدامی ها داشته باشند همچنان تضمینی به آینده آن ها نیست و هیچ وقت از امنیت شغلی برخوردار نخواهند بود و صنواتی برایشان حساب نمی شود؛ از طرفی پرستاران برای استخدام رسمی شرط سنی دارند و تا 32 سالگی فرصت جذب شدن دارند و پرستارانی که به صورت شرکتی کارکرده اند و به هردلیلی کارخود را از دست می دهند و بعد از 32 سالگی دیگر نمی توانند به صورت استخدامی جذب بیمارستان ها شده و کار کنند در اینصورت شغل خود را از دست می دهند. متاسفانه این شرکت ها دولت را دور می زنند و فشار مالی دوجندان را بر دولت تحمیل می کنند.

 

عدم تطبیق پرستاران با تخت های بستری

این کارشناس پرستاری با بیان اینکه بیمارستان ها با عدم تطبیق پرستاران با تخت های بستری مواجه هستند، اذعان کرد: بیمارستان هایی از جمله شهدا، امام رضا، سینا، کودکان به لحاظ خدمات درمانی فاجعه هستند. این در حالی است که هزینه بیماری که در سالن بستری شده است با بیماری که در اتاق بستری شده است برابر است.

وی دلیل نبود نظارت به اجرا نشدن قوانین و مشکلات پرستاران را وابستگی مالی به پزشکان دانست و ابراز کرد: متاسفانه چون پرستاران به لحاظ مالی وابسته به پزشکان هستند، جامعه نظام پزشکی به صورت دلبخواهانه با پرستاران رفتار می کنند.

حسن زاده تاکید کرد: امروزه باید به جوانان اعتماد کرد و به آن ها میدانی برای فعالیت و فرصتی برای رشد داده شود. یکی از الویت های پیگیری من نیز سلامت روان پرستاران خواهد بود که اغلب توجه کمتری به این مسئله می شود چرا که پرستاران به دلیل فشار کاری از فشار روانی مستثنی برخوردار هستند. کارایی یک پرستار زمانی مطلوب خواهد بود که ابتدا از سلامت روان برخوردار باشند.

مسئول کمسیون آموزشی انجمن علمی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز به مستقل بودن نظام پرستاری از نظام پزشکی تاکید کرد و خاطرنشان کرد: 16 سال پیش، پیشکسوتان فعالین صنفی پرستاری با پیگیری هایشان توانستند نظام مستقلی را برای پرستاران اختصاص دهند و  این کار ارزشمند باعث شد تا پرستاران با مستقل شدن بتوانند احقاق خود را مستقیما پیگیر شوند. اما متاسفانه رشته هایی مثل مامایی، علوم آزمایشگاهی زیرنظر نظام پزشکی هستند و حوزه اختیارات آن ها در دست پزشکان است.

حسن زاده به برگزاری زمان انتخابات نظا پرستاری اشاره کرد و افزود: انتخابات هیات مدیره های نظام پرستاری هر چهار سال یک بار در سراسر کشور برگزار می شود. پنجمین دوره از انتخابات نظام پرستاری روز 21 تیرماه جاری برگزار خواهد شد. طبق قانون نظام پرستاری در هر شهرستان که 200 کادر پرستاری و کسانی که مشمول ماده 16 قانون نظام پرستاری می شوند ( که شامل بهیارها، کاردان ها و کارشناسان اتاق عمل و هوشبری و نیز پرستاران که عضو سازمان نظام پرستاری هستند) ، می توانند در انتخابات کاندید شوند و نیز شرکت کنند.

وی ادامه داد: امسال 45 نفر کاندیدا از تبریز داریم و حوزه انخاباتی از استان آذربایجان شرقی از تبریز، هشترود، بستان آباد، میانه، اسکو، آذرشهر است. انتخابات به صورت صندوق های سیار و ثابت از 8 صبح الی 14 بعداز ظهر در تمامی بیمارستان های استان خواهد بود؛ همچنین هیئت مدیره متشکل از 9نفر کل اعضا که پنج نفر پرستار، دو نفر هیئت علمی، یک نفر بهیار، یک نفر بیهوشی می باشد.

حسن زاده در پایان تاکید کرد: اولین و آخرین درخواست یک فعال صنفی این است که حتما در انتخابات نظام پرستاری شرکت کنند چرا که این صنف منزل تک تک پرستارانی است که باید مشکلاتشان پیگیری شود؛ لذا باید از صنف نظام پرستاری دفاع کنیم چراکه اگر آن را حمایت نکنیم نمی توانیم به احقاق و خواسته هایمان برسیم.

 

..............................................

گفت و گو از سحر مغفرت

...............................................

 

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است