پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   104462  | تاریخ خبر : 1398/04/03  | ساعت : 15:38

مدیرکل میراث فرهنگی،‌ صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان شرقی خبرداد:

اجرای 62 پروژه سرمایه گذاری گردشگری به میزان 2 هزار و 807 میلیارد تومان در آذربایجان شرقی


نصر: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از اجرای 62 پروژه سرمایه گذاری به میزان 2 هزار و 807 میلیارد تومان در آذربایجان شرقی خبر داد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، "مرتضی آبدار " با اشاره به اجرای 62 پروژه سرمایه گذاری و در حال ساخت حوزه گردشگری استان، گفت: بررسی ها و مطالعات تخصصی از عوامل مهم انتخاب گزیده ای طرح های ارائه شده جهت اخذ مجوز و اجرا است که در بین طرح های انتخابی سال جاری، 30 پروژه به احداث هتل در راستای توسعه و تقویت ظرفیت های گردشگری استان اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۳۰ هتل جدید با ۲۲۴۳ اتاق و مجموع ظرفیت ۴۵8۰ تخت اقامتی در سطح استان در حال احداث است که ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارند؛ همچنین تا پایان دولت دوازدهم، تعداد ۱۷ هتل به چرخه هتلینگ استان اضافه می‌شود که از این میان ۶ هتل تا پایان سال به بهره‌برداری خواهد رسید.

آبدار اشتغال مستقیم پیش بینی شده براساس 62 پروژه سرمایه گذاری و ثبت شده این اداره کل را برای 3864 نفر خواهد بود.

مدیرکل میراث فرهنگی استان حجم کل سرمایه گذاری پروژه های گردشگری  آذربایجان شرقی را مبلغی بالغ بر 2807 میلیارد تومان عنوان کرد.

وی افزود: به دنبال حجم سرمایه گذاری ذکر شده در حوزه گردشگری استان در سال جاری، مبلغی به میزان 11 میلیارد و 895 میلیون تومان تسهیلات بانکی مورد نیاز جهت پیشبرد و تکمیل پروژه ها برآورد شده است.

آبدار در خاتمه حرکت در مسیر جذب و هدایت سرمایه گذاران در فرصت های سرمایه گذاری صنعت گردشگری به ویژه مناطق نمونه گردشگری استان را امری اجتناب ناپذیر برای تطبیق با مشخصات مناطق پیشرو در امر گردشگری خواند و گفت: آذربایجان شرقی با وجود ۴۷ منطقه نمونه و ۵۲ روستای هدف گردشگری، می تواند فرصت مناسبی را جهت توسعه امکانات زیرساختی و ارتقا سطح کیفی گردشگری خود با مشارکت سرمایه گذاران بخش خصوصی فراهم سازد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است