پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   104160  | تاریخ خبر : 1398/03/29  | ساعت : 14:10

خبر/

تفاهم نامه همکاری بین معاونان گردشگری ایران و عراق به امضا رسید


نصر: تفاهم نامه همکاری با موضوع گردشگری سلامت در حاشیه اجلاس اکو بین معاونان گردشگری ایران و عراق به امضا رسید.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از فارس، ظهر امروز در حاشیه اجلاس کشورهای عضو اکو با موضوع گردشگری سلامت یک تفاهم‌نامه همکاری با محوریت گردشگری سلامت به منظور تبادل تجارب در این حوزه بین معاونان گردشگری ایران و عراق به امضا رسید.

در این جلسه حمود محسن حسن الیعقوبی، معاون گردشگری وزیر فرهنگی و گردشگری کشور عراق با تاکید بر همکاری نزدیک ایران و عراق در تبادل گردش‌گران بر افزایش این همکاری‌ها در حوزه‌های مختلف گردشگری اشاره کرد و گفت: ایران ظرفیت‌های بالقوه‌ای در حوزه توریسم سلامت دارد که اردبیل نیز می‌تواند یکی از مقاصد اصلی در این زمینه باشد.

وی افزایش مناسبات در حوزه گردشگری را فرصتی مناسب برای هر دو کشور دانست و افزود: استان اردبیل قابلیت‌های ویژه‌ای در حوزه گردشگری سلامت دارد و ما برای افزایش همکاری‌ها در این حوزه از آمادگی کامل برخوردار هستیم.

ولی تیموری، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور نیز در این جلسه تصریح کرد: ارتباطات و همکاری‌های ما با کشور دوست و برادر عراق در سطح بسیار بالایی قرار دارد و حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این خصوص نقش محوری ایفا می‌کند.

وی افزود: رفت و آمد گردش‌گران در بین دو کشور در بالاترین میزان خود قرار دارد و در این خصوص نیز تفاهم‌نامه‌های زیادی تاکنون امضا شده که نتایج مثبتی نیز در پی داشته است.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور ادامه داد: موضوعات مورد بحث در این نشست حل مشکلاتی است که در خصوص تبادل گردش‌گر بین دو کشور وجود دارد و یکی از موضوعاتی که امروز باید بر روی آن بحث کنیم فرصت جدید پیش آمده برای افزایش همکاری‌ها است.

تیموری ادامه داد: استان اردبیل ویژگی‌های به‌خصوصی در حوزه گردش‌گری دارد که می‌تواند مقصد بلقوه‌ای برای گردش‌گران عراقی باشد.

وی اضافه کرد: اردبیل در حوزه تفریحی و سیاحت جزء مقاصد گردش‌گری ویژه به‌شمار می‌رود که اقلیم و آب و هوای آن مطلوب و متنوع است و همچنین جنبه شاخص استان اردبیل قابلیت‌های مذهبی این استان بوده که خواستگاه حکومت شیعی در جهان اسلام است.

در این نشست همچنین نادر فلاحی با تاثیرگذار شمردن انعقاد این تفاهم‌نامه در ایجاد بسترهای لازم برای حضور گردش‌گران عراقی در استان اردبیل، تاکید کرد: معرفی جاذبه‌های سرمایه‌گذاری در حوزه گردش‌گری سلامت همچنین معرفی جاذبه‌های تاریخی و طبیعی استان اردبیل از جمله بحث‌های انجام شده با هیات عراقی بود.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: حمایت‌های ویژه‌ای از سوی اداره کل میراث فرهنگی در حوزه سرمایه‌گذاری در بخش‌های گردش‌گری سلامت و گردش‌گری تندرستی به‌ویژه در حوزه‌های آبدرمانی انجام می‌گیرد تا مشوق خوبی برای سرمایه‌گذاران باشد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است