پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   103961  | تاریخ خبر : 1398/03/25  | ساعت : 19:12

در غیاب مسئولین تئاتر استانی صورت گرفت/

رونمایی از پوستر اولين جشنواره تئاتر خیابانی شهر سردرود/ مبصر: فرهنگ و هنر لازمه پیشرفت و توسعه است


نصر: دبير جشنواره استانی تئاتر خیابانی شهر سردرود گفت: فرهنگ و هنر لازمه پیشرفت شهرها و دستیابی به نتایج مطلوب بود و باید در کنار کنار فرهنگ‌سازی به موضوع به هنر و هنر دوستان اهمیت دو چندانی داده شود.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، آرزو مبصر رئیس شورای اسلامی شهر سردرود در نشست خبري اولين جشنواره تئاتر استاني این شهر با بیان اینکه فرهنگ و هنر لازمه پیشرفت شهرها و دستیابی به نتایج مطلوب است، اظهار داشت: در کنار فرهنگ‌سازی باید به موضوع هنر و هنرمندان اهمیت دو چندانی داده شود.

وی با بیان اینکه تا به امروز ۵۴ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است، افزود: حفظ ریشه‌های فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی، سطح دانش شهروندی و ارتقا بهبود زندگی شهروندی و پیوند بین شهروند و مشارکت شهروندان در ساخت یک شهر سالم است جزو اهداف و محورهای جشنواره است.

مبصر ادامه داد: هیئت انتخاب اولین جشنواره استانی تئاتر خیابانی سردرود پس از بررسی۵۴ اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره، ۱۰ اثر در بخش مسابقه و ۳ اثر در بخش جنبی را جهت حضور در اولین دوره جشنواره استانی تئاتر خیابانی سردرود را اتخاب کردند.

رئیس شورای اسلامی شهر سردرود اضافه کرد : یکی از فضایل شهرداری، خدمت به فرهنگ و فرهنگ سازی است؛ با توجه به اینکه اهالی شهر سردرود هنرمند هستند باید نوعی الگوسازی در استان و شهرداری اطراف رواج پیدا کند و شهرداری در کنار فعالیت‌های خدماتی و عمرانی، می‌تواند فعالیت‌های فرهنگی در راستای اعتلای فرهنگ شهروندی انجام دهد.

دبير جشنواره تئاتر استاني شهر سردرود در خصوص محورهای مطرح در جشنواره، گفت: موضوع سردرود پایتخت تابلو فرش دستباف جهان، فرهنگ ایثار و شهادت، آسیب‌های اجتماعی ، ترویج کتاب و کتابخوانی، محیط زیست، مشارکت در صرفه جویی در منابع انرژی، حفظ فضای سالم، مدیریت زباله محورهای اصلی این جشنواره هستند.

وی ادامه داد: داوران این جشنواره را پژمان شاهوردی ، مهدی سالهیان، رامین راستی را تشکیل می دهند.
آرزو مبصر، ضمن انتقاد از عملکرد مدیران استانی برای حمایت از این برنامه گفت: ما حداقل انتظار داشتیم برای رونمایی از پوستر این جشنواره از حضور مدیران و مسئولین زیربط استفاده کنیم که هیچ کدام تشریف نیاوردند .

 مبصر ادامه داد : در قبال چنین هزینه‌هایی از سوی شهرداری انتظار می‌رود اطلاع رسانی خوبی نیز انجام بگیرد و موضوعات جشنواره بدین گونه باشد که نوعی چالش بین شهروندان شکل بگیرد و مشارکت‌های شهروندی را در فعالیت‌های شورا افزایش دهد.

وی ادامه داد: ما انتظار داشتیم حداقل کار اطلاع رسانی را مدیران استانی انجام دهند که متاسفانه آن را هم انجام ندادند و امیدواریم رسانه ها با حمایت های خود بتواند مردم را از این برنامه ها مطلع کنند.

 اولین جشنواره استانی تئاتر خیابانی سردرود توسط شورای شهر و شهرداری شهرستان سردرود، از ۲۷ تا ۳۰ خردادماه در پایتخت تابلو فرش جهان برگزار می‌شود.
انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است