پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   103774  | تاریخ خبر : 1398/03/21  | ساعت : 13:26

رئیس هیئت مدیره نرم افزار خرید و فروش خودرو سویچ عنوان کرد:

شفاف سازی معاملات خودرو با حذف واسطه فروش/ تغییر بازار سنتی با نرم افزارهای خرید و فروش خودرو


نصر: رئیس هیئت مدیره نرم افزار خرید و فروش خودرو سویچ در حاشیه اینوتکس ۲۰۱۹ با تشریح مزیت های این اپلیکیشن گفت: ساماندهی بازار خودرو و جلوگیری از بحرانی شدن وضعیت این بازار باید از طریق شفاف سازی معاملات انجام شود.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، میثم شفیق رئیس ارائه کننده نرم افزار سوئیچ برای خرید و فروش خودرو با بیان اینکه به آشنایی ۱۵ ساله این مجموعه با چالش ها و پیچیدگی های بازار خودرو، گفت: تجربیاتی که ما در این حوزه داشتیم و مشکلاتی که در بازار خرید و فروش سنتی خودرو مشاهده می کردیم، موجب خلق ایده شد.

وی با اشاره به مشکلات بازار خودرو ، ادامه داد: مشکلات بازار خودرو به دو دسته دغدغه های فروشندگان خودرو و مسائل و مشکلات خریداران خودرو تقسیم می شود که در هر دو دسته، نبود شفافیت، اصلی ترین چالش به شمار می رود.

شفیق، با بیان این که در بازار خرید و فروش سنتی خودرو اغلب معاملات به وسیله دلالان و واسطه ها انجام می شود، گفت: در بازار سنتی خودرو، دلالان همه کاره بازار هستند و اگرچه طی سال های اخیر برخی اپ ها و سایت ها با شعار حذف واسطه ها وارد بازار خودرو شدند اما به دلیل این که مسئولیتی در برابر خریداران و فروشندگان نمی پذیرفتند خود این سایت ها و اپ ها به بستری برای واسطه ها تبدیل شدند.

شفیق، با تاکید بر این که فروشندگان خودرو دو دغدغه مهم دارند، افزود: یک دغدغه فروشندگان خودرو این است که مبلغ پول فروش خودرو خود را نقدا و فوری دریافت کنند و مسئله مهم دیگر از نظر آنها این است که پلاک متعلق به آنها که روی خودرو نصب است هر چه سریع تر بعد از فروش خودرو از روی خودرو فک شود و خریدار با خودرویی که پلاک آنها روی آن نصب است، تردد نکنند.

وی در مورد دغدغه خریداران نیز گفت: خریداران نیز دو دغدغه دارند؛ یکی این که مطابق ارزش خودرو ، پول بدهند و قیمتی که می پردازند بیشتر از ارزش خودرو نباشد و دوم این که سند خودرو هر چه سریع تر به نام آنها صادر شود.

وی اضافه کرد: ما با در نظر گرفتن ملاحظات هر دو طیف خریداران و فروشندگان خودرو و برای برطرف کردن این دغدغه ها اپلیکیشن سویچ را طراحی کردیم و ساماندهی بازار خودرو در گروه شفاف کردن معاملات این بازار است

وی ادامه داد: در سویچ ما خودرو را از نظر فنی، بدنه، مسائل حقوقی و قیمت کارشناسی می کنیم و مسئولیت کارشناسی های خود را قبول می کنیم. ضمنا ما در سویچ یک نظام معاملاتی ایجاد کرده ایم که فروشنده و خریدار به صورت مستقیم و بدون دخالت واسطه ها با هم معامله می کنند.

وی با اشاره به بحرانی شدن بازار خودرو در ماه های اخیر افزود: پلت فرم ها و سایت هایی که فقط انتشار دهنده آگهی فروش خودرو هستند و مسئولیتی در برابر محتوای آگهی قبول نمی کنند یکی از عوامل آشفتگی بازار خودرو هستند در حالی که سویچ مسئولیت محتوای منتشر شده توسط این اپلیکیشن را می پذیرد و در برابر قیمت گذاری و کارشناسی های فنی و حقوقی که انجام می دهد، پاسخگو است.

کاشف با بیان این که در سوئیچ کلیه مراحل معامله به جز مرحله ثبت سند در دفاتر اسناد رسمی بدون نیاز به حضور فیزیکی فروشنده و خریدار انجام می شود، خاطرنشان کرد: سوئیچ ضمن آسان کردن مراحل معامله خودرو با ایجاد امکان رصد قیمت کارشناسی و قیمت های پیشنهادی خریداران به کاربران امکان می دهد کشف قیمت را به صورت واقعی تری انجام دهند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است