پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   103767  | تاریخ خبر : 1398/03/21  | ساعت : 10:58

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در گفتگو با نصر:

استفاده از ایده های نوین و استارت آپی برای رفع چالش های مناطق آزاد / ایجاد صندوق پژوهشی و فناوری در منطقه آزاد ارس


نصر: رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در گفتگو با نصر گفت: مجموعه هایی مثل منطقه آزاد ارس که در بدنه اقتصادی فعال هستند برای توسعه در این دوران پر چالش اقتصادی باید از ظرفیت های علمی پژوهشی و فکر هایی که در فضاهای نمایشگاهی عرضه می شود، استفاده کنند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش سرویس فناوری نصر، محسن نریمان با حضور در هشتمین نوآوری و فناوری اینوتکس ۲۰۱۹ تهران در گفتگو با خبرنگار نصر گفت: این نمایشگاه بستری است که استارت آپ ها، شرکت های فناور و نوآور، ایده های خود را در معرض دید و اندیشه های بازدید کنندگان گذاشتند و با توجه به شرایطی که تحت استکبار جهانی هستیم و باید از ظرفیت های فکری داخلی در سطح بالایی استفاده کنیم، فضایی برای آشنایی با ایده ها فراهم شده است‌.

وی با بیان اینکه به واسطه دبیرخانه شورای عالی منطقه آزاد در این نمایشگاه حضور پیدا کردیم تا ظرفیت های موجود را شناسایی کنیم، اذعان داشت:از غرفه های مختلف بازدید کردیم و از شرکت هایی که می تواند سهمی در رفع چالش های منطقه آزاد ارس داشته باشند دعوت به همکاری شد تا با شرایطی که توسط منطقه به آنها داده می شود ایده های خود را به منصه ظهور برسانند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر در عصر فناوری و گسترش فضاهای مجازی به سر می بریم، اظهار داشت: افرادی و مجموعه هایی مثل منطقه آزاد ارس که در بدنه اقتصادی فعال هستند برای توسعه و رسیدن به توفیقات بالا به ویژه در این دوران پر چالش باید از ظرفیت های علمی پژوهشی و فکر هایی که در اینگونه فضاهای نمایشگاهی عرضه می شود، استفاده کنند.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس
افزود: بیش از دویست شرکت در هشتمین نمایشگاه نوآوری و فناوری اینوتکس شرکت کرده اند و همگی پیام امیدبخشی برای تسریع و حل چالش های ما می دهند.

وی ادامه داد: در منطقه آزاد ارس فضایی به مساحت ۵۰ هکتار با هماهنگی معاونت فناوری ریاست جمهوری برای شرکت های نوآور ساخته ایم تا مکانی به عنوان کارگاه و ارائه فکر داشته باشند.

وی از ایجاد صندوق پژوهشی و فناوری برای تزریق منابع مالی به ایده های نو در منطقه آزاد ارس برای اولین بار خبر داد و گفت: این راه چاره ای برای افرادی که تحقیقات و پژوهش انجام می دهند ویا ایده نوین دارند اما سرمایه ندارند، خواهد بود.

نریمان ، ضمن از تمام کسانی ایده های نوین دارند نوآور و فناور هستند دعوت کرد تا در منطقه ازاد ارس در محیطی مناسب که بستر خوبی برای رشد ایده هاست ، حضور پیدا کنند ، خاطر نشان کرد: می توان با استفاده از ظرفیت و موقعیت منطقه آزاد ارس ایده ها را به مرحله تجاری سازی و تولید انبوه رساند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است