پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   103736  | تاریخ خبر : 1398/03/20  | ساعت : 14:40

معاون وزیر تعاون:

شرکت های تعاونی حق فعالیت سیاسی ندارند


نصر: معاون اقتصادی و برنامه ریزی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: شرکت های تعاونی حق فعالیت سیاسی نداشته و با مدیرانی که منابع خود را در این مسیر هزینه کنند، برخورد می شود.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، علی سرزعیم روز دوشنبه در جلسه شورای هماهنگی ادارات، سازمان‌ها و شرکت‌های تابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آذربایجان شرقی با بیان اینکه کسی حق ندارد چشم طمع به منابع کارگران داشته باشد، به مدیران شرکت‌های تعاونی توصیه کرد، به هیچ عنوان از نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی طرفداری نکنند.

وی با اشاره به اینکه کار اقتصادی باید در اولویت شرکت‌ها باشد، اظهار داشت: شرکت‌ها و مجموعه‌های اقتصادی باید به دنبال سود باشند و در آنها طرح‌های سودآور اجرا شود.

معاون اقتصادی و برنامه ریزی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در شرایط کنونی باید مراقب سیاست زدگی شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی باشیم و مدیران فعالیت‌های خود را با تعامل و همکاری سپری کنند تا فشار زیادی به شرکت‌ها وارد نشود.

سرزعیم، با بیان اینکه منابع زیادی به وام‌های اشتغال روستایی و فراگیر اختصاص یافته است، ادامه داد: پایش عملکرد این اقدامات بسیار مهم است و هر کسی که در این موارد تخلف کند طبق تاکید وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با شخص خاطی برخورد می‌شود.

وی یادآوری کرد: با توجه به وجود تعاونی‌های بد و سالم در کشور باید از امکانات برای ارتقا و توسعه تعاونی‌های سالم استفاده و از فعالیت تعاونی‌های بد جلوگیری کرد.

معاون اقتصادی و برنامه ریزی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه ۹۸، سال تحریم و دشواری است، گفت: امسال انجام کارهای کوچک لازم نیست و ضرورتی ندارد مدیری دکوراسیون اتاق خود را تغییر دهد یا خوردوی جدیدی بخرد تا بهانه و حاشیه ایجاد شود بلکه مدیران در برخورد با زیردستان و کارگران باید مراقب رفتارهای خود باشند.

سرزعیم، با اشاره به تأثیرات اعمال تحریم‌ها به اقتصاد کشور از سال ۹۱ تا کنون، افزود: در طول این سال‌ها اقتصاد کشور افت‌های اقتصادی و تورم‌های مختلف را تجربه کرد و در مرحله‌ای از زمان امضای برجام نتایج مثبتی به اقتصاد کشور تزریق کرد که در پی آن تورم از ۳۵ درصد به ۱۵ درصد کاهش یافت و سرمایه گذاری در کشور مثبت شد.

وی اظهار داشت: در سال ۹۴ با افت قیمت فروش نفت کشور مجدداً با بحران روبرو شد ولی چون فضای جامعه متأثر از برجام مثبت بود این سال را به خوبی طی کردیم و در سال ۹۵ نیز برجام اثرات مثبتی داشت و وضعیت بودجه دولت مطلوب شد ولی سال ۹۶ فشارهای اقتصادی حاصل از تحریم‌ها افزایش یافت.

معاون اقتصادی و برنامه ریزی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در وضعیت فعلی باید کمربندها را محکم بسته و اصلاحات و تغییر اقتصادی در مردم ایجاد کرد، گفت: در سال ۹۷ با اعمال برخی تحریم‌های فراگیر به سرعت بازار ارز به آن واکنش نشان داد و موجب افزایش قیمت کالاها و اجناس در کشور شد.

سرزعیم، ادامه داد: طبق آمارهای جدید در ۳ ماه اول سال ۹۷ با وجود اینکه همه از وضعیت اقتصادی ناامید شده بودند رشد اقتصادی کشور ۱.۵ درصد مثبت بود چرا که انبار کارخانه‌ها پر از مواد اولیه شده بود و فروش نفت در وضعیت مطلوبی قرار داشت ولی ۳ ماه سوم سا، وضعیت بد شد و افت شدید اقتصادی را تجربه کردیم.

وی با بیان اینکه میانگین عملکرد سال ۹۷ منفی ۳ درصد است، یادآوری کرد: امسال، سالی سخت پیش روی اقتصاد کشور است و باید با صرفه جویی و حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی از این شرایط بحرانی عبور کنیم.

معاون اقتصادی و برنامه ریزی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ارتباط با کشورهای همسایه از سیاست‌های دولت برای کاهش فشار تحریم‌ها بوده و با برقراری ارتباط با ۳ کشور همسایه روسیه، عراق و پاکستان می‌توان بسیاری از نیازهای کشور را تأمین کرد.

سرزعیم، با تاکید بر معرفی خدمات صندوق بیمه اجتماعی روستایی و عشایر و ترویج بیمه روستایی، افزود: طبق آمار بعد از انقلاب تورم روستایی بیشتر از شهری شده است که در نتیجه آن فشار روی روستاییان افزایش می‌یابد و همه باید کمک کنند تا خدمات صندوق بیمه‌ای به عشایر و روستایی معرفی شود.

وی استفاده از ظرفیت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در کشور را برای بهبود وضعیت اقتصادی و بهره‌مندی از مهارت انسانی مؤثر دانست و گفت: بیشتر دانشگاه‌های کشور آموزش تئوری ارائه می‌دهند و آموزش‌های عملی بسیار محدودی دارند بنابراین آموزش‌های فنی و حرفه‌ای با ارائه آموزش‌های مؤثرتر می‌تواند کمک زیادی به فقرزدایی کند و بار سنگین نهادهای حمایتی مانند بهزیستی را کاهش دهد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است