پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   103714  | تاریخ خبر : 1398/03/19  | ساعت : 18:03

جزئیات برگزاری نخستین جلسه بازپرسی پرونده شکایت سازمان فضای سبز شهرداری تبریز علیه نصر

شکایت علیه «نصر» یک شکایت حقوقی است و نه شخصی/ این نوع شکایت ها با هدف انحراف رسانه ها از مسیر شفاف اطلاع رسانی صورت می گیرد!


نصر: وکیل آژانس خبری تحلیلی نصر از برگزاری نخستین جلسه بازپرسی پرونده شکایت سازمان سیما، منظر وفضای سبز شهری شهرداری تبریز علیه این رسانه خبر داد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، "حسین یوسفی" با اعلام این خبر افزود: پرونده شکایت سازمان سیما، منظر وفضای سبز شهری شهرداری تبریز علیه آژانس خبری تحلیلی نصر در مرحله بازپرسی قرار دارد و امروز مرحله مقدماتی روند قضایی این پرونده طی شد.

وی با بیان اینکه شکایت علیه رسانه «نصر» یک شکایت مرجع حقوقی و نه شخصی است، گفت: اینکه برخی مسئولان شهرداری تبریز اعلام کرده اند این شکایت شخصی بوده درست نیست و سازمان سیما، منظر وفضای سبز شهری شهرداری تبریز به طور مستقیم علیه آژانس خبری تحلیلی نصر شکایت کرده است.

در تصویر فوق مشخص است که شکایت به نام سازمان پارک های شهرداری تبریزتنظیم شده است.

 

این وکیل پایه یک دادگستری ادامه داد: شکایت سازمان سیما، منظر وفضای سبز شهری شهرداری تبریزعلیه آژانس خبری تحلیلی نصر به اتهام نشر اکاذیب، تشویش اذهان عمومی و توهین انجام شده و امروز موکل بنده با حضور در دادسرای عمومی و انقلاب تبریز از اتهامات مطروحه دفاع کرد.

یوسفی با بیان اینکه سازمان سیما، منظر وفضای سبز شهری شهرداری تبریز مطالب ارسالی مخاطبان و نظرات مردمی در خروجی شبکه های اجتماعی نصر را مبنای شکایت خود قرار داده است، افزود: در جلسه امروز بنده و موکلم از لزوم آزادی رسانه ها و گردش آزاد اطلاعات دفاع کردیم و به نظر می رسد چنین بهانه جویی هایی نباید مانع اطلاع رسانی شفاف رسانه ها در حوزه های مختلف باشد.

وی گفت: پرونده در حال تکمیل است و قاضی محترم تحقیقات لازم را انجام داده و ما نیز در جلسه امروز دفاعیات لازم را از فعالان عرصه رسانه انجام دادیم.

وکیل آژانس خبری تحلیلی نصر تاکید کرد: موکل بنده به عنوان یک رسانه آزاد منعکس کننده رویدادها و مشکلات مختلف شهری، استانی و کشوری است و در موضوع قطع درختان حتی صدور مجوز به عناوین مختلف هم نمی تواند مانع از اطلاع رسانی در این خصوص شود.

یوسفی در عین حال افزود: معتقدم چنین شکایت هایی بیشتر به منظور تحت فشار قرار دادن رسانه و انحراف آن از مسیر اصلی اطلاع رسانی و انجام وظایف ذاتی خود صورت می گیرد.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اتهام توهین به سرپرست سازمان سیما، منظر وفضای سبز شهری شهرداری تبریز اشاره کرد و گفت: در یکی از مطالب منتشر شده به واسطه نتیجه عملکرد سرپرست این سازمان، وی "بی کفایت" عنوان شده که از نظر دوستان توهین قلمداد شده، اما بحث عدم کفایت یک بحث قانونی است و حتی در مورد رئیس جمهور هم در قانون مطرح شده و این عبارت به عملکرد رئیس سازمان سیما، منظر وفضای سبز شهری شهرداری تبریز بر می گردد نه شخص وی.

یوسفی در پایان با اشاره به اتهام نشر اکاذیب در این پرونده نیز گفت: هیچ خبر کذبی در نصر منتشر نشده و همه اسناد لازم در مورد موارد مطروحه به دادگاه محترم ارائه خواهد شد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است