پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   103601  | تاریخ خبر : 1398/03/15  | ساعت : 11:03

هاشم‌زاده هریسی:

ساده‌زیستی امام خمینی(ره) الگویی تمام عیار برای مسئولان نظام است


نصر: نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری گفت: امام خمینی نه خانه و خانواده پرخرج و پرهزینه داشت و نه تشکیلات اداری گسترده پرطمطراق و هزینه ساز ایجاد کرد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از دفتر نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری، حجت الاسلام والمسلمین هاشم هاشم‌زاده هریسی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) نماد عینی فضایل الهی و حقیقت ناب قرآنی است، اظهار داشت: اگر بخواهیم حقیقت و فضیلت الهی را مجسم نموده و عیناً به جامعه ارائه دهیم، شایسته است که حضرت امام را به درستی معرفی کنیم.

نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری با بیان این‌که امام راحل مصداق بارز و شاخص « کثیرالمعونه قلیل المؤنه» بوده است، خاطرنشان کرد: آن رهبر فقید و فرزانه خدمتگزارترین و بی هزینه ترین برای نظام و کشور بود.

وی تصریح کرد: معمولاً انسان هر مقدار بیشتر کار و خدمت کند از نظر شرعی و حقوقی به طور طبیعی حق استفاده و برداشت بیشتری را دارد، ولی داستان شگفت انگیز حضرت امام درست عکس این قاعده عمومی و طبیعی جریان داشت، حضرت امام این همه آثار، برکات و خدمات کلان که تحت عنوان انقلاب عظیم و نظام اسلامی به ملت خود هدیه کرد.

نماینده خبرگان رهبری ادامه داد: امام آن همه آثار فراوان عظیم علمی، اخلاقی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، مادی و معنوی برای ملت ایران و امت اسلامی آفرید؛ عمر شریف و با برکتش، زندگی، آسایش و آرامش خود و خانواده اش را در طول انقلاب بعد از پیروزی، وقف اسلام  مسلمین و ملت عزیز ایران نمود ولی از بیت المال آنها و بودجه عمومی سهمی و حقی برای خود اختصاص نداد و هزینه ای برای کشور ایجاد نکرد یعنی کم خرج و سهل المؤنه  و در عین حال کثیرالخدمه والبرکه بود.

حجت الاسلام والمسلمین هریسی افزود:  امام خمینی(ره) از آغاز انقلاب تا پیروزی بدون این‌که از جایی کمک بگیرد با کمک های مردمی و بودجه مرجعیت خود، انقلابی را با آن عظمت و گستردگی که معجزه قرن و به گستره جهان بود بپا کرد و به سادگی و کمترین هزینه آنرا اداره کرد و به پیروزی رساند و به ملتش تقدیم کرد.

وی با بیان این‌که  امام خمینی(ره) از بودجه شخصی و حتی از اموال و ارث پدری خود در موارد نیاز برای انقلاب و اسلام خرج می کرد، گفت: امام نه خانه و خانواده پرخرج و پرهزینه داشت و نه تشکیلات اداری گسترده پرطمطراق و هزینه ساز ایجاد کرد و نه بر تشکیلات نظام مراکز موازی و اضافی افزود؛ نهاد رهبری او که دنیا را تکان می داد درعین عظمت، پاکی، سلامت قداست و اقتدار بسیارساده، کوچک، محدود، بی آلایش و به اصطلاح آخوندی و طلبگی بود آنچنان هزینه ای برای نظام در برنداشت.

نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: امام خمینی(ره) در یک خانه محقر زندگی طلبگی داشت و در کنار آن یک حسینیه کوچک و  بسیار ساده عاری از تجمل وجود داشت، برای ملاقاتهایش که جهان را بلرزه می انداخت و از ایجاد سیستم حکومت در حکومت اجتناب می ورزید نه سیری، نه سفری، نه بساطی، نه تشکیلاتی، نه خدمی و نه حشمی و هیچ نوع خرج تراشی و هزینه سازی برای نظام نداشت.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است