پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   103492  | تاریخ خبر : 1398/03/12  | ساعت : 11:15

رئیس دانشگاه تبریز:

دانشگاه تبریز در جذب ایرانیان متخصص خارج از کشور برتر انتخاب شد


نصر: رئیس دانشگاه تبریز گفت: دانشگاه تبریز از سوی بنیاد ملی نخبگان و مرکز تعاملات بین‌المللی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، برترین پایگاه کشور در جذب ایرانیان متخصص خارج از کشور انتخاب شد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از فارس، ذمیررضا مجیدی با بیان اینکه این دانشگاه اخیرا از سوی مرکز تعاملات بین‌المللی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، به عنوان پایگاه برتر در برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور انتخاب شده است، اظهار داشت: بر اساس ارزیابی و رتبه بندی سال 97 بنیاد ملی نخبگان معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، دانشگاه تبریز با کسب نمره بیش از 93 رتبه هشتم را در جمع پایگاه‌های فعال در جذب ایرانیان متخصص خارج از کشور بدست آورده است.

به گفته وی در همین راستا دانشگاه تهران، دانشگاه صنعتی شریف، ستاد نانو، موسسه بین‌المللی توسعه دانش فردای ایرانیان، دانشگاه الزهرا، دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشگاه خوارزمی، دانشگاه تبریز، دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل و پژوهشگاه رویان به ترتیب رتبه ۱ تا ۱۰ را در ارزیابی پایگاه‌ها در سال ۱۳۹۷ کسب کرده‌اند.

این گزارش حاکی است؛ ایجاد پل ارتباطی میان متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور با همتایان داخلی به منظور انتقال دانش، تجربه و ایده‌های فناورانه به کشور از اهداف «طرح همکاری با متخصصان و کار آفرینان ایرانی خارج از کشور» اعلام شده که آذر ماه ۱۳۹۲ با همت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد ملی نخبگان کلید خورده است.

بر اساس اعلام مرکز تعاملات بین‌المللی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، هم اکنون برنامه یاد شده با همکاری بیش از 90دانشگاه، پژوهشگاه، پارک فناوری، مراکز رشد و نوآوری و شرکت دانش بنیان منتخب کشور در حال اجرا بوده و طی  4سال گذشته بیش از  1200 نفر از متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور در قالب این برنامه به کشور بازگشته و شروع بکار نموده اند. همچنین در این مدت بیش از 80کسب و کار نوپا با حمایت پارکهای فناوری و مراکز  نوآوری در کشور راه اندازی گردیده است که باعث اشتغال بیش از  2400نفر به طور مستقیم شده است

یادآور می شود: دانشگاه تبریز در سال ۱۳۲۶ با تاسیس دو دانشکده ادبیات و پزشکی فعالیت خود را آغاز کرد و در حال حاضر با داشتن بیش از ۲۱ دانشکده، چندین پژوهشکده و گروه پژوهشی، قطب علمی، ۸۰۰ نفر عضو هیات علمی و بیش از 24 هزار  نفر دانشجو و ... یکی از دانشگاه‌های بین‌المللی، سطح یک و برتر کشور است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است