پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   103428  | تاریخ خبر : 1398/03/11  | ساعت : 11:56

گزارش نصر/

مردم تاوان تخلفات واردکنندگان خودرو را پرداخت می کنند!/ سازمان های صرفا تشریفاتی حمایت از حقوق مصرف کننده !


نصر: ماجرای ترخیص خودرهای دپو شده در گمرکات کشور در حالی وارد فاز جدیدی شده است که بر اساس جدیدترین تصمیمات اتخاذ شده مردم باید تاوان تخلفات واردکنندگان خودرو را بپردازند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، ماجرا از این قرار است که بیش از یک سال و اندی پیش شرکت های رسمی واردکننده خودرو با دریافت مبالغی به عنوان خرید قطعی و تحویل فوری بالغ بر 14 هزار خودرو را به مردم می فروشند.

این خودروها که در همان هفته های اول وارد گمرکات کشور می شوند و در برخی موارد نیز نمایندگی ها شماره شاسی خودروهای مشتریان را نیز طی پیامکی به آنها اعلام می کنند.

اما این در حالی است که بعد از افشای جزئیاتی از تخلفات گسترده صورت گرفته در اکثر این واردکنندگان خودرو مبنی بر ثبت سفارش غیرقانونی و ورود دستگاه قضایی به ماجرا تا این لحظه خودروهای فروش فوری به مشتریان واگذار نشده اند.

البته این تمام ماجرا نیست؛ بعد از اعتراضات صورت گرفته از سوی مشتریان طی دو مرحله معاون اول رئیس جمهوری دستوراتی مبنی بر ترخیص سریع این خودروها صادر کرد که با وجود تمدید مهلت ترخیص خودرو ها هنوز خبری از تحویل آنها به مشتریان نیست.

در روزهای اخیر برخی از شرکت های وارد کننده خودرو مرحله تحویل خودروهای مشتریان خود را آغاز کرده اند البته بعد از تسویه کامل که این خود یکی از پروسه های در نوع خود جالب و کم نظیر به شمار می رود.

خودروها با ارز 4200 تومانی وارد کشور شده و به مشتریان در قالب فروش فوری فروخته شده است هم اکنون به دلیل تخلفات صورت گرفته در شرکت های وارد کننده خودرو و همچنین افزایش نرخ ارز و تنوع قیمت ها شرکت ها مجاب شده اند تا مابه التفاوت قیمت ارز را از مشتریان دریافت کنند که در برخی موارد قیمت مابه التفاوت از قیمت خودروهای خریداری شده در زمان ثبت نام هم بیشتر است.

سئوال بسیار مهمی که در این خصوص مطرح می شود اینکه چرا مردم باید تاوان تخلفات دیگران را پرداخت کنند و آیا سازمان های حمایت از حقوق مصرف کننده صرفا تشریفاتی هستند و چرا هیچ اقدامی در خصوص این تضییع حقوق مشتریان نمی کنند.

خبرنگار نصر با پیگیری از نمایندگی های مختلف خودرو در کلانشهر تبریز متاسفانه پاسخ قانع کننده ای دریافت نکرد و گویا به دلیل تخلفات صورت گرفته در سطح کشور و ورود دستگاه های نظارتی به موضوع خودروهای وارداتی نمایندگی ها از پاسخگویی صریح به این موضوع امتناع می ورزند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است