پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   103238  | تاریخ خبر : 1398/03/06  | ساعت : 17:33

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی؛

لزوم ارتباط موثر بین انجمن بیماری های صعب العلاج با سایر انجمن های هنری/ هنر، حیات بخش جامعه است


نصر: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: لازم است بین انجمن های مختلف از جمله صرع، اوتیسم، ام اس، کلیوی، دیابت و... با سایر انجمن های هنری ارتباط موثری برقرار کنند تا با ادامه روند فعالیت هنرمندان که توام با سختی است، افتخاری بزرگ برای همگان در عرصه های مختلف باشد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، "محمد محمدپور" در افتتاح نخستین نمایشگاه گروهی نگاره های رحمت، با بیان اینکه هنر نقش حرکت بخش و انگیزشی دارد، اظهار کرد: بی تردید اگر هنر به هر وادی قدم بگذارد، آن وادی سرشار از نشاط و شادابی و حرکت و جهش خواهد شد و به جامعه حیات می بخشد. هنر می تواند بر در و دیوار، زمین و زمان جان ببخشد و آن ها را به حرکت در بیاورد.

وی افزود: در هر زمان هر موجودی که بخواهد از خود حرکتی نشان بدهد، یقینا باید به هنر متوسل شود.

محمدپور با اشاره به اینکه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، متولی مسائل مختلف فرهنگی و هنری از جمله هنرهای تجسمی، نمایشی، سینما، مطبوعات، شعر و ادب و ...است، تاکید کرد: اگر هنر از زوایای گوناگون وارد عرصه زندگی مردم شود، می تواند در راستای پویایی و حرکت آن جامعه شتاب بخش باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تصریح کرد: جامعه همانند کالبد جسمی است که اگر هنر به آن کالبد دمیده شود، روحی زنده و شاداب و حرکت بخش می سازد.

وی با تاکید بر اینکه هنر با ورود به زندگی انسان می تواند انسان را به وادی امید هدایت کند، اظهار کرد: اگر هنر به زندگی انسان وارد شود، کیفیت زندگی انسان را ارتقاء می دهد و به انسان عزت، شهامت می بخشد و نمی گذارد انسان به سمت درهای نا امیدی سوق پیدا کند و آن را به ادامه حیات امیدوار تر می سازد.

محمدپور با بیان اینکه در جامع ما از گذشته دیرین هنر در اشکال مختلف رواج داشته است، خاطرنشان کرد و گفت: از قدیم الایام با خلق و تولید اثر و مکتب های هنری هنرمندان این مرز و بوم، آن ها را به جای جای جهان صادر کرده ایم؛ لذا اگر در هر جای دنیا اثر و نشانه ای از تمدن و هنر دیده شود، بی شک ریشه آن به باستان ایران زمین و آذربایجان مخصوصا تبریز برمی گردد.

وی گفت: هرموقع بتوانیم از زاویه و بصیرت هنرمندانه به مسائل و مشکلات عزیزان هنرمند بنگریم، آن موقع می توان به خلق آثار آن ها فخر ورزید و به آن ها کمک کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان افزود: اگر داروهایی که هنرمندان مبتلا به بیماری های صعب العلاج، مصرف می کنند در کنار کار هنری، خلاقیت و آفرینشگرشان باشد، تاثیر چندصد برابری برای بهبود روحی و روانی آن ها خواهد داشت.

محمدپور ابراز کرد: لازم است امروزه افرادی که توان و استعداد خلق هنر را دارند، خلاقیت را که لازمه این کار است، در زندگی فراموش نکنند و آن را به جامعه تزریق کنند.

وی تاکید کرد: لازم است بین انجمن های مختلف از جمله صرع، اوتیسم، ام اس، کلیوی، دیابت و... با سایر انجمن های هنری ارتباط موثری برقرار کنند تا با ادامه روند فعالیت هنرمندان که توام با سختی است، افتخاری بزرگ برای همگان در عرصه های مختلف باشد.

وی در پایان گفت: این نمایشگاه از ارزش معنوی خاصی برخوردار است و باید آن را با اطلاع رسانی به گوش مردم رساند تا آثار این هنرمندان نیز توسط دوستداران هنر پسندیده و به فروش برسد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است