پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   103104  | تاریخ خبر : 1398/03/02  | ساعت : 17:40

المپیاد دانش آموزی خلاقیت و نوآوری "بالتازارکاپ" برگزار شد/

پرورش خلاقیت، راهی برای کشف استعداد در دانش آموزان/ تقویت مهارت های نرم، تضمینی برای آینده ای روشن


نصر: اولین دوره مسابقات سراسری مهارت های نرم ویژه دانش آموزان دوره اول و دوم متوسطه با عنوان "بالتازارکاپ" در مرکز نوآوری دانشگاه تبریز برگزار شد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر،مسابقات بالتازارکاپ المپیاد کشوری نوآوری و خلاقیت، که صحنه بازی و رقابت انفرادی و تیمی نوجوانان پایه هفتم تا دوازدهم دبیرستان ها و هنرستان های تبریز بود به عنوان اولین دوره مقدماتی المپیاد نوآوری و خلاقیت در ایران در تبریز برگزار شد که قرار  است به صورت محلی در شهرهای مختلف برگزار شود تا تیم های منتخب برای مرحله نهایی انتخاب شوند.

در این مسابقات، مهارت‌های حل مساله، ایده پردازی و خلاقیت، رهبری و کار تیمی، فن بیان و مذاکره، مدیریت منابع (زمان و سرمایه)، مدیریت ریسک و همچنین تصمیم گیری به نوجوان ها آموزش داده شد و شرکت کنندگان در قالب چالش های انفرادی و تیمی مورد ارزیابی قرار گرفتند.

این المپیاد دانش آموزی به صورت چهر سئانس پنج ساعته در طی دو روز با مسابقات بین رشته ای برای ایجاد  انگیزه و خلاقیت در دانش آموزان  برگزار شد و اصولی که برای رشد مهارت ها نیاز هست در قالب بازی و سرگرمی به آنها منتقل شد.

"آرش مدرسی" مربی تفکر و حل مسئله آکادمی نوآوری و خلاقیت ایران و دبیر اجرایی المپیاد بالتازار کاپ با بیان اینکه  بیش از 200 نفر از جمله دختران و پسران دوره اول و دوم متوسطه در این رویداد شرکت کردند، گفت: اکثر فعالیت های دانش آموزی و المپیادها رنگ و بوی انفرادی دارند و هدف به دست آوردن یک دستاورد است اما المپیاد نوآوری  و خلاقیت نشاط و شادابی که شمع خلاقیت هستند را در دانش آموزان روشن کرد.

وی با اشاره به اینکه چالش های این المپیاد به صورت انفرادی برای تمرین خلاق بداهه و خلاقانه دیدن ، چالش تلفیقی تیمی انفرادی برای تمرین طراحی و ساخت برنامه رزی شده بود، اذعان داشت: این چالش های بین رشته ای که درکی از قوانین فیزیک یا شیمی را نیز به همراه داشت، به دلیل ماهیت جدید طراحی آنها شش ماه زمان برد.

وی افزود: هدف بیشتر این چالش ها تاکید بر کار تیمی، ایده پدازی ،تکمیل ضعف های یک دیگر در تیم ، آموزش مفهوم کاربردی خلاقیت برای انتقال یک ارزش بزرگ از راه های که تا به حال به آن فکر نشده است، بود.

مدرسی اضافه کرد: مرکز نوآوری دانشگاه تبریز خوب حمایت کرد و المپیاد با استقبال خوبی از بچه ها روبرو شد.

وی با اشاره به اینکه کنکور در بسته ای است که دانش آموزان  بعد از آن با دانشگاه آشنا می شوند و هیچ گونه تصوری از آن ندارند، اظهار داشت: این حرکت ها و رویداد ها اجازه می دهد دانش آموزان هدفی ماورای کنکور داشته باشند و سرنوشت خود را جدی بگیرند.

وی خاطرنشان کرد: تلاش داریم  دانش آموزان خود واقعی شان را کشف کنند و با توصیه های دیگران  پیش نروند، این چالش ها کمک کرد جرقه ای از استعداد خود در درون شان زده شود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است