پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   102997  | تاریخ خبر : 1398/02/31  | ساعت : 15:28

خبر/

آموزش‌ رشته‌های پزشکی در تمام دنیا بر عهده وزارت علوم است


نصر: وزیر علوم می‌گوید آماده‌اند تا بخش پزشکی را در مجموعه خود قرار دهند زیرا در هیچ جای دنیا بجز کوبا آموزش پزشکی جدا از آموزش علوم نیست.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از خانه ملت، منصور غلامی درباره تصمیم کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مبنی بر مأموریت به مرکز پژوهش‌های مجلس برای بررسی نحوه ادامه فعالیت دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت: وزارت علوم هم علاقه‌مند است و هم آمادگی دارد بخش آموزش پزشکی را در مجموعه خود قرار دهد زیرا در هیچ جای دنیا بجز کوبا آموزش پزشکی جدا از آموزش علوم نیست.

وزارت بهداشت آماده نبود

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: کشور ما ظاهرا مدل خاص خود را دارد؛ البته وزارت بهداشت هم دفاعیات خود را در این خصوص مطرح می‌کند.

وی در پاسخ به این سوال که نظر وزرای بهداشت درباره این ایده چیست، توضیح داد: پیش از این من با وزیر سابق، دکتر قاضی‌زاده هاشمی در این باره صحبت کرده بودم که آمادگی نداشت و معتقد بود به دلیل ارائه خدمات دانشگاه‌های علوم پزشکی به بخش درمان و بهداشت، این کار به مصلحت نیست؛ با دکتر نمکی هم هنوز در این باره صحبتی نداشته‌ام.

مطالعات کارشناسی قوی باید انجام شود

غلامی ادامه داد: در تمام دنیا بخش علوم و پزشکی زیر نظر یک مجموعه قرار دارد و سیستم بهداشت و درمان در ایران چیزی جدا از دنیا نیست.

وزیر علوم درباره چرایی انتزاع بخش پزشکی از وزارت علوم در ایران گفت: احتمالا درباره این تصمیم به خوبی مطالعه نشد بوده است؛ اکنون با وجود آنکه بسیاری از همکاران حوزه علوم پزشکی موافق این تجمیع هستند ولی معتقدند باید مطالعات کارشناسی به خوبی انجام شود تا دوباره بعد از 5 سال نگوییم کاش این کار را نمی‌کردیم.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است