پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   101313  | تاریخ خبر : 1398/01/29  | ساعت : 11:31

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان شرقی:

درمان مددجویان کمیته امداد به بیمه سلامت انتقال یافت


نصر: مدیر کل بیمه سلامت آذربایجان شرقی گفت: در راستای تجمیع صندوق های بیمه ای، بحث درمان مددجویان کمیته امداد استان به طور همزمان با سراسر کشور به بیمه سلامت انتقال یافت.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، وحید مجیدی روز پنجشنبه در اولین جلسه شورای اطلاع رسانی بیمه سلامت استان اظهار داشت: این امر در راستای امضای تفاهم نامه بیمه سلامت با کمیته امداد عملیاتی شد.
وی با بیان اینکه تمامی خدمات بیمه ای بدون هیچ وقفه ای به مددجویان کمیته امداد ارائه می شود، افزود: مددجویان همچون شیوه سابق خدمات درمانی خود را دریافت خواهند کرد و نگران هیچگونه کمبود خدمات نباشند زیرا که خدمات بهتر و مناسب تر از قبل ارایه می شود.

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان شرقی با بیان اینکه مددجویان برای دریافت دفترچه جدید از 10 روز آینده به دفتر پیشخوان مراجعه کنند، گفت: طی دو ماه ملزم به صدور دفترچه آنها هستیم .
مجیدی صدور دفترچه درمان سلامت برای مددجویان را رایگان اعلام کرد و افزود: اگر چه طبق مصوبه بودجه 1398 بیمه گذاران برای دریافت دفترچه باید مبلغی پرداخت کنند، اما طبق تفاهم نامه کمیته امداد با بیمه سلامت، هزینه صدور دفترچه برای مددجویان رایگان است.

وی این امر را نقطه عطفی در تجمیع منابع درمانی کشور دانست و گفت: این تفاهم نامه از اسناد بالادستی مانند قانون توسعه، بیمه همگانی و قانون تشکیل بیمه سلامت بر گرفته شده و در این قوانین تاکید شده بود که ما تجمیع بیمه همگانی داشته باشیم.
مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان شرقی یکسان سازی بیمه ها را گام مثبتی در راستای تکریم انسانی توصیف کرد و اظهار داشت: بسیاری از این افراد به خاطر تفاوت در دفترچه هایشان برای دریافت خدمت مراجعه نمی‌کردند، زیرا نمی‌خواهند نشاندار شوند که با این اقدام هیچ تفاوتی با سایر بیمه گران وجود نخواهد داشت.

مجیدی در مورد هزینه های انتقال درمان بیمه مددجویان به بیمه سلامت نیز گفت: ردیف بودجه‌ای ۵۰۰ میلیارد تومانی از محل بودجه کمیته امداد به سازمان بیمه سلامت انتقال یافت.
مدیر کل بیمه سلامت آذربایجان شرقی همچنین از پرداخت 90 میلیارد ریال از مطالبات پزشکان، پاراکلینیک ها و داروخانه ها خبر داد و افزود: ما قبل از پرداخت حقوق کارکنان مان، دو ماه از دریافتی پزشکان را پرداخت کردیم .
وی تشکیل شوراع اطلاع رسانی را در راستای تاکید مدیر عامل بیمه سلامت کشور بیان کرد و گفت: این شورا با ترکیب مدیر کل، معاونان، روابط عمومی و چند خبرنگار فعال عرصه سلامت تشکیل شده است.
مجیدی اهداف و وظایف این شورا را سیاستگذاری، برنامه ریزی، هدایت و حمایت در زمینه تولید و اطلاع رسانی اخبار مرتبط با سلامت، ذخیره سازی اخبار و اطلاعات، تنظیم مقررات شیوه بهره گیری از شبکه اطلاعات و نیز بررسی وضعیت موجود بیمه سلامت در نزد افکار عمومی اعلام کرد.

وی تدوین دیپلماسی ارتباطی جهت ارتقای جایگاه سازمان و نیز افزایش دانش سلامت شهروندان را از دیگر اهداف این شورا عنوان کرد و گفت: شورا هر ماه یک بار جلسه ای با حضور رسانه ها برگزار می کند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است