پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   101095  | تاریخ خبر : 1398/01/26  | ساعت : 01:08

گزارش نصر از صحن علنی شورای اسلامی کلانشهر تبریز؛

کیفیت پایین آسفالت خیابان های تبریز، صدای اعضای شورا را در آورد


نصر: رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر تبریز گفت: 68 پروژه بالای 5 میلیارد ریال در دست شهرداری است که تعدادی از این پروژه ها مربوط به آسفالت ریزی معابر شهر است.
برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید


به گزارش خبرنگارنصر، اشرف نیا رئیس کمیسیون عمران و حمل نقل در صحن شورا با ارائه گزارش کمیسیون عمران از پروژ‌ه‌های بالای ۵ میلیارد ریال، گفت: ۶۸ پروژه بالای ۵ میلیارد ریال در دستور کار شهرداری است که ۴۵ پروژه در سال ۹۷ اجرا شده و یا در حال اجرا است.

وی ادامه داد:۸ پروژه در منطقه یک، ۱۳ پروژه در منطقه دو و ۲ پروژه در منطقه سه در حال اجراست.

وی با انتقاد از وضعیت آسفالت‌ریزی در مناطق ، اذعان داشت: شب برای بازید از آسفالت‌ریزی حاضر بودم اما کسی که به نام ناظر بود حتی نمی‌دانست آسفالت و قیر چیست،شاهد بودم که آسفالتی که شب ریخته شده بود، صبح مانند پودر خرد شده بود.

در ادامه جلسه، فرج قلی زاده دبیر شورای اسلامی تبریز در صحن علنی گفت:از زمانی که دوره پنجم شورای اسلامی تبریز آغاز به فعالیت کرده است ، ۱۵ پروژه آسفالت ریزی اعلام شده است.

وی افزود:از این تعداد چهار پروژه کمتر از ۲۰ درصد و بقیه کمتر از ۴۰ درصد پیشرفت کرده است،خوشبختانه به غیر از یکی از این پروژه ها همگی با مناقصه عمومی واگذار شده است ، زیرا معمولا غریب به اتفاق پروژه ها ترک با تشریفات واگذار می شود.

این گزارش حاکی است، سونیا اندیش نائب رییس شورای اسلامی تبریز گفت:اصلا نظارت در هنگام آسفال ریزی وجود خارجی ندارد!

وی اضافه کرد:در ایام عید برای بازدید از یک پروژه آسفالت ریزی رفتم و متوجه شدم نظارت هیچ وجود خارجی در هنگام‌انجام پروژه ندارد.

وی با بیان اینکا پیمانکار خودش آسفالت را تهیه می کند و چیزی به اسم قیر نبود در این آسفالت نبود ، اظهار داشت: حتی می توان گفت به خاک و سنگ رنگ سیاه زده بودند و اسم آن را آسفالت گذاشتند .

اندیش افزود:زمین به هیچ وجه آماده سازی نشده بود،
حداقل مطالبه مردم از ما آسفالت ریزی درست و روان سازی زندگی است.

این گزارش می افزاید، محرم محمدزاده عضو شورای اسلامی تبریز گفت: آسفالت تبریز مخلوط روغن سیاه و قیر است! امروز خیابان‌های شهر تبریز به وضعی است که رانندگان هر ۱۰۰ متر از ما یاد می‌کنند!

وی ادامه داد: اگر به صورت ناشناس در تاکسی‌ها بنشینید می‌بینید که چگونه شورا و شهرداری از سوی مردم مورد عنایت قرار می‌گیرد چون همه جا چاله و گودال است.

وی با بیان اینکه آسفالت‌های دهه ۶۰ کنده نمی‌شود، گفت: اما آسفالت‌های امروزی حتی با دست خرد می‌شودمگر می‌شود به نام آسفالت‌ریزی خیابان‌ها را سیاه کنیم؟ آسفالتی که امروز ریخته می‌شود مخلوط روغن سیاه و قیر است!

وی اضافه کرد: چیزی که ارائه می‌شود آسفالت نیست و کیفیت لازم را ندارد، همین می‌شود که مسئولین دشنام می‌شنوند که البته حقشان است، مشهد و تبریز از نظر آب‌وهوایی یکی هستند اما چرا آسفالت آنها مانند شیشه است و اینجا پر از چاله است؟

ادامه جلسه، فریدون بابایی اقدم از نحوه انتقاد اعضای شورا انتقاد کرد و گفت: مانند اینستاگرام همه در خصوص آسفالت کامنت می گذارند، ظاهرا بحث عمران در آسفالت خلاصه شد.

وی ادامه داد: قرار نیست اینجا وقت بگیریم و مسئولی را محاکمه کنیم، مهم این است که بازدید میدانی داشته باشیم و کارشناسانه به موضوع بپردازیم.

وی با بیان اینکه من بیش از همه از مناطق بازدید دارم و می بینم کیفیت و سطح فاضلاب 2 برابر سد ها است،اذعان داشت: شهر به کارگاه ایجاد فاضلاب تبدیل شده است.
انتهای پیام/
مطالب مرتبط

نظرات (1)

یاسلام به نصرنیوز واقعا من میخواهم یک سوال بپرسم ازاین شهردار محترم کارشهرداری غیرازرسیدگی به شهر که مهمترینش آسفالت ریزی خیابانها و معابر هست شماچطور پیش وجدانتان راحت خواهید بود چندسال وقت مردم راگرفتی درحالی که توانایی اولیه کارشهرداری راانجام نمیدهی اون آسفالت ودومین مسئله وضعیت کنارگذرکسایی هست که ورودی ان ازطرف تبادل امام علی دائما ترافیک وطرف خروجی به دیزل اباد که همیشه تصادف انجم میگیرد وچندساله خراب کردند وول کردن به امان خدا شهرداری چرارسیدگی نمیکنه متشکرم ازنصر نیوز لطفا اطلاع رسانی فرمایید شاید شهرداری ازخواب بیداربشه
09:29:28 1398/01/26
میری
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است