پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   101030  | تاریخ خبر : 1398/01/24  | ساعت : 23:59

استاندار آذربایجان شرقی:

الحاق شهر باسمنج به تبریز با مقاصد سودجویانه مطرح می‌شود


استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به بحث الحاق شهر باسمنج به تبریز، گفت: الحاق یک واحد شهری خوداتکا به یک مجموعه دیگر منطقی نیست و این بحث در مورد شهر باسمنج، با مقاصد سودجویانه مطرح می شود.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از فارس ، محمدرضا پورمحمدی  در سفر به شهر باسمنج، ضمن بازدید از پروژه های عمرانی، در نشستی با شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر و مسئولان اجرایی، مسائل و مشکلات این شهر را بررسی کرد.

وی بر تعیین محدوده و حریم شهر باسمنج تاکید کرد و گفت: طرح جامع این شهر براساس اطلاعات جدید مورد بازنگری قرار گیرد.

پورمحمدی با اشاره به اهمیت توسعه متوازن استان و توزیع منطقی امکانات و خدمات، اظهار داشت: در راستای سیاست های آمایش سرزمین، تمرکززدایی از شهر تبریز جزو اولویت هاست و در این راستا توسعه منطقی شهرهای اقماری باید مورد توجه قرار گیرد.

استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به بحث الحاق شهر باسمنج به تبریز، گفت: الحاق یک واحد شهری خوداتکا به یک مجموعه دیگر منطقی نیست و این بحث در مورد شهر باسمنج، با مقاصد سودجویانه مطرح می شود.

وی با اشاره به اینکه هرگونه انتزاع و الحاق جغرافیایی باید به تصویب هیات دولت برسد، افزود: تعیین حریم شهری باسمنج مساله بسیار مهمی است که در طرح جامع این شهر باید به آن توجه شود.

شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر باسمنج هم در این نشست مهم ترین مسایل و مشکلات این شهر را مطرح کردند.

استاندار آذربایجان شرقی پس از این نشست از تعدادی از پروژه های عمرانی شهر باسمنج و برخی از نقاط حادثه خیز این شهر بازدید کرد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است