پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   100147  | تاریخ خبر : 1397/12/23  | ساعت : 23:14

فتحی خبر داد؛

آغاز توزیع میوه‌های تنظیم بازار عید/ اعلام قیمت میوه شب عید در آذربایجان شرقی


نصر: رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: هر کیلوگرم پرتقال درجه یک شمال ۳۰۰۰ تومان و هر کیلوگرم سیب زرد و قرمز درجه یک ۵۴۰۰ تومان در مخل غرفه های نوروزی به فروش خواهد رسید.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش خبرنگار نصر، "اکبر فتحی" امروز به دنبال برگزاری جلسه کمیته راهبری میوه شب عید که با همراهی اصحاب رسانه و مدیر تعاون روستایی استان در حاشیه بازدید از سردخانه سرین میشو به بررسی روند عرضه میوه نوروزی پرداخت و اظهار کرد: میوه شب عید به حد کافی تامین شده و از روز شنبه ۲۵ اسفند ماه ۹۷ قابل عرضه است.

وی افزود: میوه شب عید امسال همانند سال های قبل شامل دو قلم سیب و پرتقال است که توسط سازمان تعاون روستایی آذربایجان شرقی به موقع تامین شده و در سردخانه های استان به حد کافی موجود است.

فتحی اذعان کرد: قیمت میوه‌ های تنظیم بازاری شب عید در استان‌ ها و شهرستان‌ های مختلف بر اساس وضعیت بازار هر منطقه متفاوت است و در آذربایجان شرقی بر اساس تصمیم کمیته راهبری میوه شب عید استان هر کیلوگرم پرتقال درجه یک شمال ۳۰۰۰ تومان و هر کیلوگرم سیب زرد و قرمز درجه یک ۵۴۰۰ تومان در قالب این طرح در غرفه های از پیش تعیین شده به مصرف کنندگان عرضه خواهد شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی تصریح کرد: میوه های شب عید در ۱۵۲ غرفه در سطح استان به عرضه خواهند رسید. از این تعداد ۴۱ غرفه در سطح شهرستان تبریز و مابقی در سایر شهرستان ها خواهد بود.

وی به خالص بودن وزن میوه ها هنگام خرید تاکید کرد و گفت: فروش میوه در محل غرفه های عرضه میوه به صورت خالص خواهد بود و وزن سبدها از وزن میوه ها کسر خواهد شد و یا بر اساس مصوبه تعیین شده، به ازای هر جعبه پرتقال مبلغ ۱۵۰۰ تومان و هرجعبه سیب ۲۷۰۰ تومان از قیمت مشخص شده کسر خواهد شد.

فتحی در پایان به فرآیند نظارت بر محصولات میوه نوروزی اشاره کرد و گفت: فرآیند نظارت میوه های نوروزی، توسط تعاون روستایی آذربایجان شرقب و همچنین معاونت بازرسی سازمان صنعت و معدن استان از محل غرفه های عرضه خواهد بود.
انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است