پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   100116  | تاریخ خبر : 1397/12/23  | ساعت : 08:33

خبر/

همکاری دانشگاه های آزاد تبریز و بین المللی کرکوک


نصر: دانشگاه آزاد اسلامی تبریز و دانشگاه بین المللی کرکوک عراق در حوزه های علمی، پژوهشی و تبادل استاد و دانشجو با یکدیگر همکاری می کنند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، در دیدار رییسان این دو دانشگاه ضمن تاکید بر توسعه و بسط همکاری های علمی بین شهرهای تبریز و کرکوک، در زمینه بازدید استادان و دانشجویان از کارگاه ها، آزمایشگاه ها، دانشکده های مختلف و مراکز تحقیقاتی ابراز علاقه کردند.

رییس دانشگاه کرکوک در این دیدار با بیان اینکه دانشگاه کرکوک در سال 1300 هجری قمری در قالب چهار دانشکده تاسیس شده است، گفت: هم اکنون این مرکز علمی بیش از 30 هزار دانشجو در رشته‌های پزشکی، داروسازی، مهندسی و علوم انسانی دارد.
عباس حسن‌تقی با اشاره به اینکه دانشگاه کرکوک دانشگاهی بین‌المللی و دارای رده بندی جهانی است، اظهار داشت: معاهده‌های بین‌المللی خوبی با کشورهای ترکیه و انگلستان در زمینه تبادل استاد و برگزاری همایش ها و نشست‌های مشترک علمی داریم و در نظر داریم با دانشگاه‌های ایرانی و دانشگاه آزاد اسلامی تبریز هم برای توسعه همکاری‌های مشترک قراردادهایی را امضا کنیم.
وی گفت: دانشگاه کرکوک جایزه جهانی خدمت به دانشجویان را کسب کرده است.

حسن تقی با تاکید بر اینکه دولت‌ ها با دانشگاه‌ها ساخته می ‌شوند، اضافه کرد: با توجه به اهمیت این موضوع باید سطح کیفی و کمی مراکز آموزش عالی فراتر از این باشد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی تبریز نیز در این دیدار بر همکاری‌های مشترک علمی، پژوهشی و فرهنگی این دانشگاه‌ با دانشگاه کرکوک عراق تاکید کرد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی نهادی مردمی بوده و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تاسیس شده و بزرگترین دانشگاه حضوری جهان است.

عزیز جوانپور افزود: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز از واحدهای جامع و نخستین واحد دانشگاه آزاد اسلامی بوده و اکنون 55 هزار دانشجو در 35 واحد دانشگاهی آذربایجان شرقی در رشته و مقطع‌ های متعدد در قالب 12 دانشکده مشغول به تحصیل هستند.

وی با اشاره به توسعه تعاملات مثبت عراق و ایران در سال‌های اخیر، اظهار داشت: توسعه ارتباطات همه‌ جانبه و اتحاد دو کشور بسیاری از مسایل و مشکلات منطقه را حل کرده و توطئه دشمنان و استکبار جهانی را در منطقه خنثی خواهد کرد.
جوانپور ادامه داد: مشترکات بسیاری از لحاظ فرهنگی، معنوی و تاریخی بین دو کشور وجود دارد و بین شهر کرکوک ارتباط نزدیک ‌تری به لحاظ زبانی با تبریز است و می‌ توان با توسعه همکاری‌های مشترک و هم‌ افزایی زمینه پیشرفت هر دو کشور را فراهم کرد.
وی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی این آمادگی را دارد تا در راستای تکمیل، توسعه و پیشرفت پروژه‌های کشور عراق در حوزه آموزش عالی، علمی و فناوری شعبه دانشگاهی خود را در کرکوک با پشتیبانی واحد تبریز راه‌ اندازی کند.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی با دعوت از هیات عراقی به حضور در مجموعه کارگاه‌ها، آزمایشگاه‌ها، مراکز تحقیقاتی، بیمارستانی و دانشکده‌های دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز، گفت: واحد تبریز تنها دارنده کلینیک دندانپزشکی تحت بیهوشی در شمال‌غرب کشور بوده و به کشورهای همسایه و هم مرز خدمات ارایه می ‌دهد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است