پربازدیدترین ها
کد خبر :   100037  | تاریخ خبر : 1397/12/22  | ساعت : 00:20

استاندار آذربایجان شرقی:

فشار اقتصادی آخرین حربه دشمنان انقلاب در مقابله با نظام اسلامی است


نصر: استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه فشار اقتصادی آخرین حربه دشمنان انقلاب در مقابله با نظام اسلامی است گفت: باید این واقعیت تلخ را بپذیریم که دشمنان به دنبال ناراضی کردن مردم از طریق فشار اقتصادی هستند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر از تسنیم، محمدرضا پورمحمدی عصر امروز در نشستی صمیمی با نمایندگان تشکل‌های بخش کشاورزی استان اظهار داشت: امروز با یک سری مشکلات واقعی از جمله ضعف برنامه‌ریزی و تأمین منابع روبه‌رو هستیم از طرفی نیز برخی مشکلات داخلی و خارجی بر کشور تحمیل شده است.

وی افزود: فعالان و تولیدکنندگان بخش کشاورزی همواره مصالح ملی را بر منافع مادی ترجیح داده‌اند و در شرایط فعلی هم تلاش آن‌ها بر حفظ چرخه تولید و تأمین نیازهای اساسی مردم است.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به افزایش قیمت برخی از محصولات غذایی، خاطرنشان کرد: نظارت بر بازار و کنترل قیمت‌ها برای حفظ اعتماد عمومی ضروری است در عین حال باید حقوق تولیدکنندگان هم حفظ شود.

وی با بیان اینکه فشار اقتصادی آخرین حربه دشمنان انقلاب در مواجهه با نظام اسلامی است،یادآور شد: باید این واقعیت تلخ را بپذیریم که دشمنان به دنبال ناراضی کردن مردم از طریق فشار اقتصادی هستند البته مردم ما هوشیارند و در مقاطع مختلف نشان داده‌اند که با اسلام و انقلاب مشکلی ندارند.

پورمحمدی اضافه کرد: مشکلاتی که در بخش‌های اجرا و نظارت وجود دارد با تدبیر قابل حل است و مسئولان باید قبل از وقوع مشکلات آنها را پیش‌بینی کنند.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه حمایت از تولید راهبرد اصلی دولت است، گفت: فعالان بخش کشاورزی باید با استفاده از روش‌های علمی و ارتباط تنگاتنگ با بخش صنعت، تولید در این بخش را ارتقا دهند.

وی همچنین بر تغییر الگوی کشت، افزایش بهره‌وری در مصرف آب، توجه به کشت فراسرزمینی، استفاده از فناوری‌های پیشرفته در تولید ماشین‌آلات بخش کشاورزی و ارتباط تشکل‌های کشاورزی با مراکز علمی و دانشگاهی تأکید کرد.

طاهر روحی مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی هم در این نشست اظهار داشت: مسائل و مشکلات بخش کشاورزی در جلسات مختلفی مثل کمیته ارتقای گندم، کارگروه آرد و نان و کارگروه تجاری‌سازی بخش کشاورزی بررسی و تلاش می‌شود برای حل مشکلات این بخش از پیشنهادهای فعالان کشاورزی استفاده شود.

وی در پایان گفت: خوشبختانه در فصل خرید گندم، تعامل خوبی بین کشاورزان، تعاونی‌های روستایی و دستگاه‌های دولتی وجود داشت و در این زمینه از ظرفیت خود کشاورزان به خوبی استفاده شد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است