یادداشت های اجتماعی
نقد کمپین "نخریم تا ارزان شود"

نصر: درروزهای اخیر کمپینی با موضوع "نخریم تا ارزان شود" از سوی علی کریمی فوتبالیست مطرح کشورمان، به راه افتاده و ظاهراً با استقبال گسترده‌ای از سوی شهروندان مواجه گردیده است که البته با توجه به شوک ارزی اخیر و سرایت موج تورم، چنین استقبالی از طرف بدنه اجتماعی دور از انتظار نیست.

تعداد نظرات : 2  | 1397/03/29   08:18  متن کامل خبر...
پرسه در دالان تاریخ

نصر: درست به خاطر ندارم، اما زمانی در نوشته­ای از یکی از سیّاحان بنام جهان خوانده بودم که «من ترجیح می دهم در جایی که به آن سفر می کنم گُم شوم»، ابتدا به ساکن جمله غریبی بود اما هر چه بیشتر درباره­اش  فکر می­­کردم بیشتر به دلم می­نشست، درست گفته بود؛ به زعم من هم برای درک تمام یک روستا، یک شهر یا یک کشور، گُم شدن در آن جزو ضروریات است.

تعداد نظرات : 0  | 1397/03/27   15:08  متن کامل خبر...
« یه عکس بنداز بریم... »

نصر: خیلی وقت پیش قرار بود چنین مطلبی برای مدیریت استان بنویسم. ولی به دلیل اینکه آن زمان  مدیریت سازمان فرهنگی هنری شهرداری به یکی از دوستان سپرده شده بود دیگر نخواستم اضافه حرف بزنم . ولی الان می خواهم بنویسم که برای مدیریت یک سازمان چه چیزهایی لازم است.

تعداد نظرات : 0  | 1397/03/20   09:30  متن کامل خبر...
جرایم غیرعمد چه جرایمی هستند؟

نصر: اصولاً هر فعل یا ترک‌فعلی که در قانون برای آن مجازات تعیین شده باشد، جرم نامیده می‌شود. عنصر عمد یکی از ارکان اساسی بسیاری از جرایم است، اما قانونگذار مواردی را نیز تحت عنوان جرم در قانون مطرح نموده است که ناشی از عمد مرتکب نبوده بلکه عنصر اصلی آن تقصیر ایشان می‌باشد.

تعداد نظرات : 0  | 1397/03/19   01:01  متن کامل خبر...
قوانین کشور چه راههایی را برای مطالبه وجه چک قرار داده است؟

نصر:  چک وسیله پرداخت در معاملات شهروندان می‌باشد و برای سهولت امر پرداخت می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد، اما گاهی می تواند باعث ایجاد دردسرهای زیادی برای شهروندان گردد.

تعداد نظرات : 0  | 1397/03/12   11:03  متن کامل خبر...
ربع رشیدی، بزرگترین مجموعه آموزشی جهان اسلام در دوره ایلخانی

نصر: تهاجم مغول به سرزمین ایران در قرن هفتم هجری با آنکه کشتار و ویرانی بسیاری ببا ر آورده نظام سیاسی، اجتماعی ، و فرهنگی ایران را باچالشی جدی روبروساخت ، لیکن این طوفان سهمگین رفته رفته آرام گرفت و مغول تحت تاثیر فرهنگ و تمدن این سرزمین رویه و خط مشی خود را تغییر داد .

تعداد نظرات : 0  | 1397/03/12   10:55  متن کامل خبر...
لزوم آگاهی بخشی کودکان در خصوص موقعیت‌های خطرناک جنسی

نصر: خبر تأسف‌بار تعرض معاون آموزشی یکی از مدارس تهران به دانش‌آموزان پسر و خبرهای مشابه در چند سال اخیر در خصوص تجاوز به کودکان، لزوم توجه به بحث پیشگیری از وقوع چنین آسیب‌های اجتماعی ناگوار را بیش از پیش نموده است.

تعداد نظرات : 1  | 1397/03/10   07:40  متن کامل خبر...
نگاهی به فعالیت موسسه‌های روستایی ترکیه

نصر: تاریخ ترکیه با فراز و فرودهای فراوانی همراه بوده است. تاریخی سراسر از شگفتی‌هایی که بدون شک برگی جدا نشدنی از تاریخ معاصر منطقه و حتی جهان بشمار می‌رود.

تعداد نظرات : 0  | 1397/03/06   11:29  متن کامل خبر...
موزه‌ها یادگار گنج‌های فراموش شده

نصر: نمایشگاه ترتیب یافته از سکه‌های تاریخی تبریز را می‌توان اولین گام در ایجاد موزه در تبریز دانست، این نمایشگاه که از سکه‌های مکشوفه شهرتبریز ترتیب یافته بود در خلال سال‌های ۱۳۰۶ و ۱۳۰۷ در محل کتابخانه تربیت تبریز برگزار شد.

تعداد نظرات : 0  | 1397/02/27   12:31  متن کامل خبر...
چوب حراج به ممبر های تلگرامی

نصر: ممبر های تلگرامی سرمایه اجتماعی کانال ها و گروهها در پیام رسان تلگرام هستند.

تعداد نظرات : 2  | 1397/02/06   07:57  متن کامل خبر...

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است