گزارش های اقتصادی
فرخزاد با پولی که از فروش ارز به دست می‌آورد، ماشین‌سازی تبریز را می‌خرد

نصر: حاج قربانعلی فرخزاد پنج کلاس سواد دارد. ۴۴۶میلیون‌وپنج‌هزارو ۳۳۲ دلار ارز دولتی چهارهزارو ۲۰۰ تومانی از بانک مرکزی می‌گیرد و ۲۰۱ میلیون دلار از این ارز‌ها را در بازار آزاد می‌فروشد و با پولی که به دست می‌آورد، ماشین‌سازی تبریز را از دولت می‌خرد.

تعداد نظرات : 0  | 1398/06/25   12:57  متن کامل خبر...
مرهم گیاهی برای زخم اقتصادی/ نسخه ای کارساز برای آذربایجان شرقی

نصر: صنعت گیاهان دارویی، ظرفیتی ویژه برای آذربایجان شرقی است که می تواند به مرهمی برای مشکلات اقتصادی تبدیل ‏شود.‏

تعداد نظرات : 0  | 1398/06/20   22:59  متن کامل خبر...
آقاپور: تبریز می تواند به یکی از مناطق آزاد تجاری تبدیل شود/ فاز اول مجتمع تجاری تفریحی «لارا» طی سه ماه آینده به بهره برداری می رسد

نصر: امروزه مراکز تجاری تفریحی ساختمان های نوینی هستند که برای رفع نیاز خریداران و بهبود اقتصادی، اجتماعی، مهندسی، مالی، حقوقی، انسانی، فرهنگی، هنری- گرافیکی و… حائز اهمیت است. توجه همه جانبه به این امور باعث می شود مراکز تجاری پس از ساخت از عملکرد مناسبی برخوردار باشند و بهره بیشتری نصیب استفاده کنندگان از آن ها شود.

تعداد نظرات : 0  | 1398/06/16   12:45  متن کامل خبر...
پای نانوفناوری به صنعت خودروسازی باز شد

نصر : توان محققان ایرانی در تولید محصولات نانو به مرحله ای رسیده که نتایج آن را می توان در صنعت خودروسازی نیز مشاهده کرد محصولاتی که نمونه مشابه خارجی آنها قبلا مورد استفاده قرار می گرفته است.

تعداد نظرات : 0  | 1398/06/06   11:57  متن کامل خبر...
تقویم زمانی حذف چهار صفر

نصر: تقویم زمانی حذف ۴ صفر از پول ملی، رونمایی شد. رئیس‌جمهور لایحه اصلاح قانون پولی و بانکی به منظور حذف ۴ صفر و تغییر واحد پول ملی را با قید یک فوریت به مجلس ارسال کرد.

تعداد نظرات : 1  | 1398/05/31   07:26  متن کامل خبر...
برترین سکانداران پولی جهان

نصر : دو نشریه معتبر بین‌المللی، برترین روسای بانک مرکزی در سال ۲۰۱۹ را معرفی کردند. این انتخاب از سوی دو «نشریه بنکر» و «نشریه گلوبال فایننس» صورت گرفت و برجسته‌ترین سیاست‌گذاران پولی دنیا با محوریت مدیریت مطلوب برای دستیابی به رشد با ثبات و حفظ تعادل اقتصاد کشور انتخاب شدند.

تعداد نظرات : 0  | 1398/05/30   10:33  متن کامل خبر...
تابلوی جدید تقاضای مسکن

نصر:  ترکیب جدید جمعیت ایران، تابلوی تقاضای آتی در بازار مسکن را به‌روز کرد. اطلاعات رسمی از آخرین آمارهای مربوط به میزان جمعیت و تعداد خانوار، حاوی ۶ نشانگر درباره ترکیب جمعیتی است که براساس آن می‌توان گفت: «پیر شدن» ایرانی‌ها در مسیر خلاف جهت رشد جمعیت «جوان» شتاب گرفته است. سرعت رشد جمعیت طی سه سال گذشته، نسبت به سال‌های ۹۰ تا ۹۵، کندتر شده است.

تعداد نظرات : 0  | 1398/05/26   11:14  متن کامل خبر...
فعالیت توام با آلودگی معدن طلای اندریان

نصر: معدن طلای اندریان که در مراتع و محدوده روستاهای اندریان ، میوه رود ،آستارگان و روستای جوانان گروه( قلب جنگلهای ارسباران منطقه دیزمار بخش خاروانا در شهرستان ورزقان )قرار گرفته است استحصال معدن طلای اندریان از روش لیچینگ سیانوری که روشی قدیمی ومنسوخ است.

تعداد نظرات : 0  | 1398/05/24   09:20  متن کامل خبر...
آمار بنگاه‌های مشکل‌دار ۳۱ استان/ تهدید امنیت شغلی ۱۴۱ هزار کارگر

نصر: جدیدترین آمار بنگاه‌های مشکل دار حاکی از کاهش این آمار از ۱۳۵۱واحد در اسفند به ۱۲۶۲ واحد در خرداد حکایت دارد که از نظر تعداد، استان هرمزگان و از نظر نیروی کار، استان تهران در صدر قرار دارند.

تعداد نظرات : 0  | 1398/05/19   07:34  متن کامل خبر...
۵میلیون ایرانی،بدون شغل درآمد دارند/کاهش ۴۶۴هزارنفری متقاضیان کار

نصر: جمعیت افراد دارای درآمد «بدون شغل» طی بیش از یک دهه اخیر با رشد بیش از ۲ میلیون نفری به ۵ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر رسیده است و یک پدیده قابل تامل برای بازار کار محسوب می‌شود.

تعداد نظرات : 0  | 1398/05/19   07:26  متن کامل خبر...
آزمون دولت در تعیین نرخ جدید خرید تضمینی گندم

نصر: حدود یکماه و نیم به آغاز سال زراعی جدید باقی مانده ودولت باید در این مدت نرخ جدیدخریدتضمینی گندم را اعلام کند. اقدامی که اجرای نادرست آن در سالهای گذشته چالش زیادی را برای تولید داشته است.

تعداد نظرات : 0  | 1398/05/16   08:05  متن کامل خبر...
سردرود پایتخت تابلوفرش جهان/ اینجا به‌سختی بیکار پیدا می‌شود

نصر: شهر سردرود در استان آذربایجان شرقی و در نزدیکی تبریز با ۸۰۰کارگاه فعال، به عنوان یکی از خاستگاه‌های تابلوفرش و پایتخت تابلوفرش دستباف جهان شناخته می‌شود.

تعداد نظرات : 0  | 1398/05/13   10:33  متن کامل خبر...
مدرک پرطرفدار بازار کار/ اکثر لیسانس ها بیکار هستند

نصر:  مدرک تحصیلی پرطرفدار بازار کار چیست؟ شاید برخی در وهله اول پاسخ این سوال را لیسانس یا فوق‌لیسانس گویند. اما آمارها روایت دیگری دارند.

تعداد نظرات : 0  | 1398/05/01   09:48  متن کامل خبر...
بررسی مستند ابهامات واگذاری سهام گروه ماشین سازی تبریز به صندوق بازنشستگی فولاد/ دستگاه های مسئول در فصل پاسخگویی و شفافیت!

نصر: اگر نوبتی هم باشد، امروز نوبت شفافیت و پاسخگویی است و مسئولان خصوصی سازی در مقابل مطالبه گری مردم، رسانه ها و تشکل های مختلف دانشجویی باید صادقانه پاسخ بدهند.

تعداد نظرات : 2  | 1398/04/30   19:56  متن کامل خبر...
صادرات خشکبار ظرفیت برجسته ارزآوری آذربایجان‌شرقی

نصر:  آذربایجان‌شرقی با داشتن اراضی وسیع باغی و کشاورزی از مناطق مهم کشت و فرآوری محصولات خشکباری کشور است و با بهره‌گیری از این ظرفیت‌ها، ۶۵ درصد صادرات این محصولات را در اختیار دارد.

تعداد نظرات : 0  | 1398/04/25   07:06  متن کامل خبر...
من، فرخزاد کل دولت را دور زده‌ام !

نصر: «قربانعلی فرخزاد» شاید نامی ناشناخته برای افکارعمومی باشد، اما به‌جرات می‌توان گفت پرونده وی به‌واسطه درگیر کردن چندین سازمان دولتی (سازمان توسعه تجارت، گمرک ایران و سازمان خصوصی‌سازی)، چند بانک (بانک ملی، بانک توسعه تعاون و اقتصادنوین)، بانک مرکزی و چند وزارتخانه دولتی (وزارت اقتصاد و وزارت صمت)

تعداد نظرات : 2  | 1398/04/23   09:38  متن کامل خبر...
روستاي مياب مرند، الگوي كاشت اصولي گل محمدي

نصر: كاشت اصولي و علمي گل محمدي با اصلاح زيرساختي مزارع يكي از مهم ترين عوامل افزايش بهره وري در زمان برداشت اين گل مي باشد و مجتمع كشت و صنعت گياهان دارويي روستاي مياب مرند الگويي در اين زمينه است.

تعداد نظرات : 0  | 1398/04/21   13:02  متن کامل خبر...
ضرورت گذر از واهمه تراریخته‌ها

نصر: تولید و استفاده از محصولات کشاورزی موسوم به «تراریخته»، از جمله دغدغه های افکار عمومی در سال های اخیر بوده که به دلیل اطلاع رسانی ناکافی و گاه نادرست هنوز برطرف نشده، اما تجربه های جهانی نشان از غیرقابل اجتناب بودن بکارگیری این روش نوین برای تضمین آینده غذایی کشورمان دارد.

تعداد نظرات : 0  | 1398/04/04   12:58  متن کامل خبر...
عزم ارس برای سیراب کردن اقتصاد/ اینجا آب گره از کار زمین گشوده است

نصر: نام منطقه آزاد ارس با رودخانه مرزی و بنام و تاریخی کشورمان گره خورده است و بی شک هر شنونده ای انتظار دارد تا این منطقه در خور نام و رود پر آوازه ایرانی اش نمادی از توسعه و برخورداری در زمینه های مرتبط با آب و فعالیت های وابسته به آن باشد.

تعداد نظرات : 0  | 1398/04/04   07:50  متن کامل خبر...
پشت پرده واگذاری های سوال برانگیز سازمان خصوصی سازی/ صنایع استراتژیک کشور در محاق «اختصاصی سازی»

نصر: برنامه "مطالبه" این هفته به بررسی مشکلات و ابهامات عملکرد سازمان خصوصی سازی پرداخت.

تعداد نظرات : 1  | 1398/03/24   14:06  متن کامل خبر...
صفحه 1 از 3اولين   قبلي   [1]  2  3  بعدي   آخرين   

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است