آخرین عناوین خبری

تاریخ سررسید وعده : چهارشنبه, فروردين 01, 1397
وضعیت وعده :  520 شب گذشت
جبارزاده: اجرای پیاده‌راه خیابان جمهوری اسلامی تبریز تا نوروز 97

نصر: استاندار آذربایجان شرقی اجرای طرح پیاده‌راه خیابان جمهوری اسلامی باید تا ابتدای سال 97 ضروری دانست بر زمینه‌سازی اجرای این طرح تاکید کرد.

به گزارش نصر، اسماعیل جبارزاده در جلسه امروز شورای ترافیک که در محل استانداری برگزار شد ، با بیان اینکه بی‌نظمی ترافیکی محدوده دارائی تا میدان نماز برای تبریز که در سال آینده پایتخت کشورهای اسلامی خواهد شد  قابل چشم پوششی نیست،گفت: طرح پیاده‌راه خیابان جمهوری اسلامی حدفاصل این منطقه به شرط بررسی تمامی وجه های موجود تصویب می‌شود.
وی ادامه داد: اولویت اجرای این طرح که برای شهر تبریز اهمیت دارد و باید تا ابتدای سال 97 بهره‌برداری از آن آغاز شود تا در بحث تبریز 2018، محیط مناسبی برای جذب گردشگران و رفاه و آسایش شهروندان تبریزی ایجاد شود.
استاندار آذربایجان شرقی گفت: فرهنگ سازی و بیان فواید اجرای این طرح برای کسبه محل و آماده سازی افکار عمومی برای این پروژه ضروری است تا پیش از اجرایی شدن طرح اشتیاق به بازدید از آن افزایش یابد.
وی افزود: طرح پیاده‌راه جمهوری اسلامی باید مکمل بازار تبریز بوده و با گذشته تاریخی و فرهنگی این شهر و همچنین برخی مسائل ترافیکی سازگاری داشته باشد که برای این منظور مطالعات بیشتری نیاز است.
جبارزاده در ادامه جلسه به بحث کاهش تلفات سوانح رانندگی استان در نوروز امسال پرداخت و گفت: این دستاورد خوب حاصل تلاش همه دست‌اندرکاران حوزه حمل و نقل و ترافیک استان است که لازم است از طرف مردم استان از همه آنها تشکر کنم.
وی افزود: با وجود محدودیت‌های شدید مالی در دولت، امیدواریم با بودجه گذاری در این حوزه تجهیزات مناسبی در اختیار نیروی انتظامی و راهداری قرار دهیم.
استاندار در انتهای سخنان خود گفت: استفاده از ظرفیت رسانه‌ها و هنرمندان برای آموزش و فرهنگ‌سازی عمومی در رابطه با تلفات جاده ای ضروری است و امیدوارم سال 96 سالی باشد که با همت و مدیریت دستگاه‌های مسئول، تبریزی بدون تصادف داشته باشیم.
 
استفاده از تجهیزات روز دنیا برای کنترل ترافیک
 
این گزارش حاکی است، محمدصادق پورمهدی معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در جلسه شورای ترافیک استان گفت: در سال گذشته 28 دوربین کنترل ترافیک جاده‌ای در استان نصب شد و در حال حاضر  30 دوربین دیگر نیز در حال نصب است.
 
وی ادامه داد: با شیوه های سنتی نمی شود ترافیک امروز را کنترل کرد و باید از تجهیزات روز دنیا برای کنترل ترافیک استفاده شود.
وی با بیان اینکه در سه سال گذشته 160 کیلومتر به طول بزرگراه‌های استان اضافه شده است گفت: با وجود افزایش 14 درصدی تردد خودرو در جاده‌های استان میزان تلفات جاده‌ای کاهش یافته است.یرو مصوبه مورخه ۴/۱۱/۹۴ شورای هماهنگی ترافیک شهر و استان ،طرح پیاده راه خیابان جمهوری اسلامی شهر تبریز مورد بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام/

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است