آیدین تبریزی

Aydin Tabrizi
نمایش "والس تصادفی" در تبریز+تصاویر

نصر: نمایش والس تصادفی تلفیق عروسک و بازیگر برای اولین برای بزرگسال تا دوم دی ماه امسال از ساعت 17 در تئاتر شهر تبریز به روی صحنه می رود.

 آیدین تبریزی؛ سرویس عکس «نصر» 

تعداد نظرات : 0  | 1396/09/22   10:42  متن کامل خبر...
آئین معارفه رئیس جدید دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی+تصاویر

نصر: "عزیز جوانپور" امروز با برگزاری آئین معارفه به عنوان رئیس جدید دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی معرفی و از تلاش های "جواد انگجی" رئیس سابق تقدیر شد.

 آیدین تبریزی؛ سرویس عکس «نصر» 

تعداد نظرات : 0  | 1396/09/21   13:37  متن کامل خبر...
اجرای گروه موسیقی "باریش" در تالار پتروشیمی+ تصاویر

نصر: کنسرت گروه موسیقی باریش با اجرای مسعود امیر سپهر در تالار پتروشیمی تبریز روی صحنه رفت.

 آیدین تبریزی؛ سرویس عکس «نصر» 

 

تعداد نظرات : 0  | 1396/09/19   00:58  متن کامل خبر...
نشست مطبوعاتی نمایش کمدی موزیکال "کچل اوغلان"+تصاویر

نصر: نمایش "کچل اوغلان" به کارگردانی "بابک نهرین" از 15 آذر ماه سال جاری به مدت 50 روز در مجتمع فرهنگی، هنری 29 بهمن تبریز روی صحنه خواهد رفت.

 آیدین تبریزی؛سرویس عکس نصر 

تعداد نظرات : 0  | 1396/09/15   11:38  متن کامل خبر...
مراسم تودیع و معارفه شهردار جدید تبریز+تصاویر

نصر: "ایرج شهین باهر" شهردار جدید تبریز امروز حکم خود را از استاندار آذربایجان شرقی تحویل گرفت و رسما شهردار تبریز شد همچنین امروز از خدمات چهارساله صادق نجفی به عنوان شهردار سابق تقدیر شد.

 آیدین تبریزی؛سرویس عکس نصر 

تعداد نظرات : 1  | 1396/09/12   18:44  متن کامل خبر...
تصاویر اختصاصی «نصر» از انفجار گاز در خیابان شهید رضانژاد تبریز با دو مصدوم

نصر: در حادثه انفجار گاز مغازه تجهیزات پزشکی واقع در خیابان شهید رضانژاد تبریز دو نفر مصدوم شدند. در پی این حادثه نیروهای آتش نشانی از سه ایستگاه در محل حادثه حاضر شدند.

 آیدین تبریزی؛سرویس عکس نصر 

تعداد نظرات : 0  | 1396/09/09   23:31  متن کامل خبر...
نمایش «کلفت ها» در تبریز به صحنه رفت + تصاویر

نصر: نمایش «کلفت ها» به  نوشته «ژآن ژنه» با کارگردانی علی فتوحی و بازی سنا پورسعیدی، پریسا سهرابی، سمانه بابازاده از اول تا ۱۵ آذر ساعت ۱۹:۳۰ در موسسه بین المللی الف، مجتمع فرهنگی ۲۹ بهمن تبریز اجرا می شود.

 آیدین تبریزی؛سرویس عکس نصر 

تعداد نظرات : 0  | 1396/09/09   16:50  متن کامل خبر...
آئین افتتاح نمایش "پابرهنه، لخت، قلبی در مشت" + تصاویر

نصر: آئین افتتاح افتتاح نمایش "پابرهنه، لخت، قلبی در مشت" روز گذشته توسط صفر چوپانزاده  پاکبان شهرداری تبریز و به همراه اعضای شورای شهر تبریز و اصحاب رسانه استان برگزار شد. این اثر به نویسندگی علیرضا کوشک جلالی و به کارگردانی معصومه حبابی و با بازی علی پوریان هرروز  ساعت ١٨:٣٠در سالن استاد صادقي ، تئاتر شهر تبریز به روي صحنه می رود.

 آیدین تبریزی؛سرویس عکس نصر 

تعداد نظرات : 0  | 1396/09/08   12:15  متن کامل خبر...
همایش گرامیداشت روز جهانی شهرسازی در تبریز+تصاویر

نصر: چهارمین همایش بزرگداشت روز جهانی شهرسازی با حضور ایرج شهین باهر شهردار تبریز در سالن همایش های اداره کل استاندارد آذربایجان شرقی برگزار شد.

 آیدین تبریزی؛سرویس عکس نصر 

تعداد نظرات : 0  | 1396/09/08   06:56  متن کامل خبر...
رصدخانه خواجه نصيرطوسي مراغه+تصاویر

نصر: رصدخانه خواجه نصيرطوسي شهرستان مراغه؛ نام مراغه هميشه با نام يكي از بزرگترين مراكز پژوهشي نجومي يعني رصدخانه خواجه نصيرطوسي همراه است. این رصد خانه که بزرگترین رصدخانه جهان در دوره قبل از اختراع تلسکوپ بوده است یکی از يادگارهاي علمي و فلكي خواجه نصیرالدین طوسی، فیلسوف، ریاضیدان و منجم بزرگ دوره ایلخانی و صاحب رساله مشهور اخلاق ناصری و زیج معروف ایلخانی است. ساختمان رصد خانه به عنوان اولین بنای عصر ایلخانی در سال 657 ه.ق به دستور هلاکو خان و به دست معمار مشهور آن عصر احمد ابن عثمان مراغی  آغاز و قریب به 15 سال اتمام تاسیسات مورد نیاز علمی و رصدی آن به طول انجامید . حاصل شکل گیری رصد خانه به وجود آمدن مکتب علمی – نجومی مراغه بود که در تشکیل آن دانشمندانی از اقصی نقاط جهان نقش داشتند. از مهمترین بخشهای رصد خانه مراغه می توان به برج مرکزی آن که در بردارنده دستگاه ربع جداری بود  و کتابخانه بزرگ آن که حاوی بیش از چهارصد هزار جلد کتاب بود اشاره نمود. مرکز نجومی مراغه بعدها نمونه و الگویی برای احداث رصدخانه های دیگر دنیا گردید چنانچه در چین، سمرقند، هند و استانبول به تقلید از آن رصدخانه هایی ساخته شد.

 آیدین تبریزی؛سرویس عکس نصر 

تعداد نظرات : 2  | 1396/09/04   19:09  متن کامل خبر...
دیدار شهردار و اعضای شورای شهر با شهروندان منطقه 10 تبریز+تصاویر

نصر: سه تن از اعضای شورای اسلامی شهر تبریز به همراه رسول وظیفه شناس شهردار منطقه ده تبریز ضمن بازدید از منطقه دیداری با شهروندان این منطقه انجام دادند و مشکلات مطروحه را بررسی کردند.

آیدین تبریزی؛سرویس عکس نصر

تعداد نظرات : 0  | 1396/08/30   08:05  متن کامل خبر...
تصاویری از محل سقوط تابلوی تبلیغاتی در ولیعصر تبریز

نصر: سقوط یک تابلوی بزرگ تبلیغاتی در فلکه بازار کوی ولیعصر تبریز یک کشته و سه زخمی بر جای گذاشت.

 آیدین تبریزی؛سرویس عکس نصر 

تعداد نظرات : 0  | 1396/08/27   15:09  متن کامل خبر...
تخریب حمام خواجه نصیر مراغه +تصاویر

نصر: " حمام خواجه نصیر" مراغه؛ در داخل بافت قدیم مراغه، خیابان شهید بهشتی، میدان تره بار، روبروی سرای خواجه ملکم و به فاصله کمی از مسجد ملامعزالدین قرار دارد. این بنا به فاصله نزدیکی از مسجد ملا معزالدین قرار گرفته است برخی به اشتباه این حمام را مربوط به دوره ایلخانی می دانند ولی با توجه به فرم ساخت و شواهد معماری مربوط به دوره صفوی می باشد. حمام خواجه نصیر مراغه مانند اکثر حمام های منطقه در زیرزمین (به دلیل جلوگیری از پرت حرارت) ساخته شده و طاقهای گنبدی و قوسهای متعددی دارد. مصالح آن عمدتا" آجر و سنگ به همراه ملات آهک و بعضا"ساروج است که در این اواخر با توسعه و پیشرفت بهداشت، خزینه تبدیل به دوش و نمره شده و دیوارها با کاشی پوشش داده شده اند. ورودی به حمام توسط یک هشتی کوچک امکان پذیر است و سربینه دارای چهار ستون که یکی از آنها توسط دیواری به جرز اصلی حمام متصل شده است. در محل میان در، گرمخانه نسبت به محور اصلی سربینه 24 درجه تغییر جهت داده است. بخش مردانه این حمام موجود ولی متاسفانه بخش زنانه آن تبدیل به مغازه شده است. این بنا از جمله حمام های با وسعت زیاد و دوقلو (زنانه – مردانه) و با تزئینات و کاربندی های زیبا می باشد و به دلیل قرار گرفتن در بافت قدیم و در جوار بازار مراغه، درزمان آبادانی اش روزانه پذیرای مراجعه کنندگان بسیاری بوده است ولی افسوس این  روز ها  این بنای تاریخی پذیرای معتادین می باشد و در حال تخریب است.
 

 آیدین تبریزی؛سرویس عکس نصر 

تعداد نظرات : 0  | 1396/08/27   13:10  متن کامل خبر...
کلیسای موجومبار یا سنت هریپ سیمه مرند+تصاویر

نصر: کلیسای موجومبار یا سنت هریپ سیمه St.Herepsime  در دره سرسبز ساری چای، در حدود 30 کیلومتری شمال تبریز و حدود 39 کیلومتری مرند در دره سرسبز ساری چای در آبادی موجومبار که تابع رودقات شهرستان مرند است قرار دارد. به عبارت دقیق تر در گذرگاه راه تبریز به مرند، در حدود سی کیلومتری تبریز، راه آسفالته ای وجود دارد که به طرف شمال کشیده شده و راهی خاکی از آن جدا می شود که پس از گذشتن از میان دشت و تپه ماهورها به روستای کهنسال و تاریخی موجومبار می پیوندد. گرچه روستای موجومبار تا اندازه ای ویران و فراموش شده، کلیسای دیدنی هریپسیمه به این آبادی ارزش و اعتباری ویژه بخشیده است. خانه های روستا بر فراز تپه، برروی هم و به گونهٔ پلکانی و از مصالحی چون خشت، گِل و سنگ لاشه ساخته شده اند. ساختمان کلیسا نسبت به جای خانه ها در پایین ترین سطح ساخته شده و از نظر اندازه، در سنجش با آنها، ساختمانی بزرگ و باشکوه به نظر می رسد.و نیز در انتهای روستا  مقبره ای وجود دارد بنام پیر .

 آیدین تبریزی؛سرویس عکس نصر 

 

تعداد نظرات : 1  | 1396/08/19   22:30  متن کامل خبر...
آخرین نفس های قوم تپه، تنها کویر آذربایجان+تصاویر

نصر: قوم تپه، یه تپه کویری ست، در نزدیکی شهر تبریز که با بافت جغرافیایی منطقه تفاوت چشمگیری داره. گستره کویر جهتی شمال غربی، جنوب شرقی داره و یه نمکزار کوچیک هم داره. تپه های ماسه ای منفرد کوچکی در این منطقه به چشم می خوره که مورد توجه گردشگران قرار گرفته. این منطقه بطور طبیعی و به علت وزش بادهای منطقه و تجمیع خاک ها و گردو غبار منطقه بصورت تپه های شنی در اومده. این تپه ها از منظر گردشگری، آموزشی و آشنایی مردم با محیط های صحرایی و کویری اهمیت دارن، چرا که با ایجاد امکانات و زیرساخت های لازم در محدوده تپه های ماسه ای قوم تپه می شه از آن به عنوان محلی برای گذران اوقات فراغت مردم بهره برده و به نوعی بحث ژئوتوریسم رو در این منطقه رواج داد. یا با اعزام تورهای دانش آموزی به این منطقه، اطلاعات مفیدی در رابطه با کویر و چگونگی پیدایش تپه های ماسه ای در اختیارشان قرار داد ولی افسوس که اینا روز ها افرادی ناشناس با برداشت بی رویه از خاک این کویر آن را در معرض نابودی قرار داد.
 آیدین تبریزی؛سرویس عکس نصر 

تعداد نظرات : 1  | 1396/08/13   07:10  متن کامل خبر...
اجرای نمایش "«زولپیدم" در تبریز+تصاویر

نصر: نمایش «زولپیدم» به کارگردانی فرزین ریحانی راد در تبریز به روی صحنه می رود. نمایش «زولپیدم» از ابتدای آبان سال جاری هر روز ساعت ١٨:٣٠ در سالن استاد صادقی مجموعه تئاتر شهر تبریز به روی صحنه خواهد رفت.

آیدین تبریزی؛سرویس عکس نصر

تعداد نظرات : 0  | 1396/08/12   11:52  متن کامل خبر...
نمایشگاه کتاب و مطبوعات تبریز+تصاویر

نصر: پانزدهمین نمایشگاه کتاب تبریز روز گذشته با حضور مسئولان استانی آغاز به کار کرد.

آیدین تبریزی؛سرویس عکس نصر

تعداد نظرات : 0  | 1396/08/03   07:20  متن کامل خبر...
خانقاه و مقبره شیخ صالح انصاری ماولان کلیبر+تصاویر

نصر: خانقاه و مقبره شیخ صالح انصاری ماولان که در حاشیه منطقه ی باستانی خانقاه قدیم و در سه کیلومتری شمال دهستان مولان شهرستان کلیبر قرار دارد. این خانقاه و زیارتگاه که از دیرباز محل عبادت و طلب حاجت مردم منطقه ی قره داغ و محال گرمادوز و همجوار بخش مرکزی شهرستان کلیبر بوده است در سالهای اخیر بر اثر دست اندازی فرصت طلبان و همچنین بی اطلاعی و بی مهری مسئولین در آستانه ی تخریب کامل قرار دارد. لازم به توضیح است، گمانه زنی ها و شواهد موجود در منطقه نشان میدهد قدمت بنای حاضر به دوره ی اول حکومت صفوی مربوط میشود و با توجه به قرار گرفتن مقبره در مسیر لشگرکشی صفویان برای جنگ چالدران، این احتمال چندان دور از ذهن نیست. لازم به توضیح است بنای حاضر تا سالهای اخیر از اعتبار ویژه ای نزد شیعیان و عاشقان اهل بیت در منطقه، برخوردار بوده است. بنا بر گفته ی مردم محلی حفاریهای غیر قانونی زیادی در این محل انجام شده و سنگها و نمادهای مختلفی از این بنا به سرقت رفته است.

آیدین تبریزی؛سرویس عکس نصر

تعداد نظرات : 1  | 1396/08/02   07:45  متن کامل خبر...
تصاویری از معبد مهر مراغه

نصر: معبد مهر مراغه که باید آن را در ردیف یکی از نخستین سکونتگاه‌ها و معابد بشر پیش از تاریخ محسوب کرد از تاریخ ناگفته مراغه حکایت دارد. این بنای تاریخی را متعلق به دورهٔ اشکانی و جایی می‌دانند که آیین مهرپرستی در آن اجرا می‌شد.

آیدین تبریزی؛سرویس عکس نصر

تعداد نظرات : 2  | 1396/07/29   08:14  متن کامل خبر...

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است