مصاحبه های فرهنگی هنری
آبرومندآذر: رکود در موسیقی تبریز بیداد می کند/کم کاری سال های گذشته را جبران می کنم

نصر: این روزها خبر اجرای کنسرت موسیقی سنتی ایرانی، توسط گروه دلشدگان در تبریز، با هنرمندی شهرام آبرومندآذر، رنگ و روی تازه ای به کنسرت های متعددی که در شهر اجرا می شوند، بخشید. یادمان افتاد که گروه های متعدد موسیقی این شهر، مدت زمانی است که اجرایی نداشته اند و رخوت  کالبد این هنر را آزار می دهد.

تعداد نظرات : 0  | 1396/03/31   08:22  متن کامل خبر...
مادرم با فروش گردنبندش برایم ساز خرید/ در آسایشگاه باباغی از گریه پوست تارم خیس شد

نصر: استاد یوسف عابدآشتیانی متولد 1315 شمسی در محله قدیمی 'کوچه باغ ' تبریز است که حدود شش دهه با موسیقی و تارایرانی همنشین بوده و شاگردان زیادی را تربیت کرده و به جامعه هنری تحویل داده است.

تعداد نظرات : 0  | 1396/03/21   11:00  متن کامل خبر...
رنگ عشق بر بوم ذوق؛ پای هفت دهه نقاشی استاد کریم صدق روحی

نصر: نخستین بار در سال 1390 در شهر مسکو با نام صدق روحی آشنا شدم؛ داستان از این قرار بود که به خواهش یکی از دوستان، مقاله ای درباره دبیرستان فردوسی تبریز می نوشتم؛ آنجا بود که فهمیدم استاد در دهه 1350 شمسی در سمت معاون و مدیر این مدرسه 'مکتب ساز' خدمت کرده است.

تعداد نظرات : 0  | 1396/03/07   12:30  متن کامل خبر...
احیای صنایع دستی کهن با فکر امروز، تجربه دیروز

نصر: معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی آذربایجان شرقی گفت: هنر مسگری یکی از اصیل ترین هنرهای دست مردم تبریز است که در سال های اخیر فراموش شده است، صنایع دستی استان درصدد است تا با استفاده از اساتید این حرفه، فرصت شغلی مناسبی را برای جوانان ایجاد کند.

 

تعداد نظرات : 0  | 1396/02/13   17:10  متن کامل خبر...
فرهنگ، اساس و زیربنای توسعه کشور است/ حوزه فرهنگ باید از سلیقه گرایی و سیاست زدگی فاصله ایجاد کند‌

نصر: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: نگاه اعلام شده و عملکرد دولت، دست یابی به اهداف کلان فرهنگی است؛ چراکه فرهنگ، اساس و زیربنای توسعه کشور است و با عینک فرهنگ می توان راه های توسعه همه جانبه و پایدار را طی کرد.

تعداد نظرات : 0  | 1396/02/06   11:45  متن کامل خبر...

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است